GENÇLİK AŞISI

Gençlik Aşısı IAL System

Gençlik aşısı cildin yaşlanma, güneşin olumsuz etkileri, sigara, stres, kötü beslenme gibi sebeplerle kaybettiği nemi ve elastikiyeti geri kazandırmaya yönelik etken maddeler içeren bir gençleştirme ürünüdür.

İçeriğindeki hyalüronik asit cilde ihtiyaç duyduğu nemi ve canlılığı kazandırırken, aminoasitler kollajen sentezini uyarır. Artmış kollajen sentezi cildin daha esnek olmasını, daha parlak görünmesini, ince çizgilerin azalmasını sağlar. Uygulama sonrasında bir hafta sonra nemlendirme etkisi başlar, haftalar içinde giderek artan cilt sıkılaştırıcı etki başlar. Hyalüronik asit bağ dokusunu oluşturan fibroblast hücrelerinin sentezini tetikler böylece giderek artan bir etki ortaya çıkar.

Gençlik aşısı cildin matlaştığı, nemini kaybettiği durumlarda, yüz, boyun, göz çevresi, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları tedavi etmek amacıyla, cilt elastikiyetini arttırmak için başarı ile kullanılabilir. İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur. İçeriğindeki etken maddeler doğal olarak cilt yapısında da bulunmaktadır. Uygulama cilt altına enjeksiyon şeklinde yapıldığı için işlem öncesi uygulama alanına lokal anestezik krem sürülür. 20-30 dakika sonra uygulama alanı dezenfekte edilir ve gençlik aşısı cilt altına çoklu nokta şeklinde uygulanır. İşlem sonrası oluşan kızarıklık ve kabarıklıklar saatler içinde geriler. Enjeksiyona bağlı oluşabilecek morluklar ise günler içinde iyileşir.

Cildin ihtiyacına göre 15-20 gün aralıklarla 2-4 seans uygulanır. Etkisi kişinin metabolik yapısı, genetik özellikleri ve yaşam şekline göre değişmekle birlikte 6 ay ile 1 yıl arasında devam eder. Etkisinin kısa sürede başlaması uygulanışının kolay olması, yan etkisinin olmaması sebebiyle gençlik aşısı sık tercih ettiğimiz antiaging uygulamalar arasında yer almaktadır.


Bir Cevap Yazın