FX’in unutulmaz dizileri

American Horror Story

American Horror Story sıradışı ve gizemli konularının yanı sıra deneyimli ve başarılı oyuncuları açısından da dikkatleri üzerine çeken korku-gerilim türünde bir dizidir. 2011 yılında 1. sezonunun yayınlanmasından bu yana American Horror Story konusu ve oyuncularından dolayı her sezon aldığı yüksek IMDB puanları ile de dikkat çekmektedir. En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü ve Drama dalında aday olmuştur. Dizinin ilk sezonunda  Los Angeles’taki, binalardan birinde geçiyor ve 1920’lerde inşaa edilmiş, bu anlamda neredeyse tarihi eser muamelesi gören bu ev ve eve yeni taşınan, problemli Harmon ailesinin hikayesini anlatıyor. Yani dizi boyunca hem evin hem de Harmon ailesinin hikayelerini izliyoruz. Her sezon farklı bir konuyu ele alan dizi en iyi gerilim korku dizileri arasında birinci sırayı almıştır. 9 sezonluk dizide her sezon başka bir olay anlatılmaktadır.

american horror story-divamagazin

Americans

The Americans dizisinin başrollerini ajan Philipp ve ajan Elizabeth Jennings payalşıyorlar. Soğuk savaş döneminde kutuplaşmanın getirdiği doğu ve batı bloğu olarak ikiye ayrıldığı bir dönemde geçiyor. A.B.D. başkanlık koltuğuna Ronald Reagan’ın oturmasıyla ikili ilişkilerde gergin bir döneme girilir. Dizide ise KGB ajanlarının başlarından geçen hikayeyi anlatıyor.

americans-divamagazin

The Bridge

İskandinav yapımı Bron/Broen’in uyarlaması olan The Bridge, Amerika-Meksika sınırında işlenen bir cinayet yüzünden, birlikte çalışmak zorunda kalan iki dedektifin seri katilin peşine düşüş hikayelerini anlatıyor.

bridge-divamagazin

Damages

4 dalda Altın Küre’ye aday gösterilmiş Damages dizisi bir cinayetin gizemiyle büyük bir davanın süreçlerinin iç içe geçtiği çarpıcı bir hukuk, gerilim türünde bir yapım. Dizi de 28 Hafta Sonra filmiyle tanıdığımız Rose Byrne, yeni mezun avukatımız olan Ellen Parker’ı, Glenn Close ise diziye damgasını vuran karakter olan Patty Hewes’i canlandırıyor.

damages-divamagazin

Fargo

Fargo, Noah Hawley tarafından yazılmış ABD yapımı kara mizah – suç filmi türü bir dizidir.  Senaryo sahibi Coen kardeşler 2014 yılında senaryonun dizi film olması için onay vermiş ve Amerikan FX kanalında mini bir dizi olarak yayınlanmıştır.

 fargoooof Fargo_S2_Cover

Sex & Drugs & Rock & Roll

Sex & Drugs & Rock & Roll orta yaşlı, rock’n roll tutkunu Johnny Rock’ın çaresizce ünlü ve zengin olmayı isteyip  fakat bir türlü başaramamasını konu alıyor. Umutsuzca zafer günlerini geri isteyen orta yaşlı rock şarkıcısı, eski grubunu yeniden birleştirmek ve ön plana çıkarmak ister fakat yetenekli bir kızı olduğunu öğrenir. Kızı olduğunu öğrenen  Johnny’nin hayatı, tanıdığı kızı Gigi (Elizabeth Gillies) isminin ortaya çıkmasıyla değişir.

 

sex&durgs&rock&roll-divamagazin


Bir Cevap Yazın