Folkart’ta Çocuk Bayramı coşkusu

14

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Folkart Towers’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Folkart Towers 23 Nisan Çocuk Festivali’nde çocuklar gönüllerince eğlenirken, sayısal ve sosyal zeka gelişiminin yanı sıra el ve vücut koordinasyonlarını da geliştiren birbirinden ilginç, günümüzde pek oynanmayan; sek sek, ip atlama, halat çekme gibi sokak oyunlarıyla güzel vakit geçirdi. Aileler de çocuklarıyla birlikte eğlenme fırsatı buldu.

14

(01)Demir-Metin Sancak

Folkart Çarşı’da gün boyu her yeri kırmızıya boyayan Türk bayrakları özellikle çocukların ellerinden düşmedi.

ZAF_8488

Etkinlikler kapsamında, 5 ve 25 yaş arası 40 kişiden oluşan İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu bir konser verdi. İstiklal Marşı’yla başlayan konser, birbirden güzel şarkılarla devam etti.

ZAF_8425

ZAF_8434

Çocuklar sayısal ve sosyal zeka gelişiminin yanı sıra el ve vücut koordinasyonlarını da geliştirdiler. Sokak oyunları ve halk oyunları da oldukça ilgi gören etkinliklerden oldu.

ZAF_8440

Etkinlikler kapsamında çocukların hayallerini süsleyen uçaklar ilgi odağı oldu.  Mini Pilot’un kurduğu parkurda yer alan maket uçaklarla test sürüşü ardından katılanlara Mini Pilot Sertifikası verildi.

ZAF_8429

Gerçekleştirdiği birbirinden önemli sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettiren Folkart’ta buluşan çocuklar, gün boyunca aileleri ve arkadaşları ile birlikte keyifli bir gün geçirdiler.

ZAF_8431

Folkart Çarşı’da gün boyu her yeri kırmızıya boyayan Türk bayrakları özellikle çocukların ellerinden düşmedi.


Bir Cevap Yazın