Fokuslu Ultrason (HI-FU) İle Cilt Gençleştirme, Yüz Ve Boyun Germe

Yaşlanmanın yüze olan etkileri nelerdir?

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yer çekiminin karşı konulamaz etkisine bağlı olarak, yüz ve boyunda sarkmalar meydana gelmektedir. Yüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için botoks, dolgu, peeling, lazer uygulamaları, yağ enjeksiyonu gibi pek çok yöntem mevcuttur. Ancak tüm bu yöntemlerin yanı sıra ciltteki bu gevşeme sorununa en radikal çözüm, yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatlarının sorunu kökten çözücü bu özelliğine karşın pek çok birey çeşitli sebeplerden dolayı bu operasyondan kaçınmakta ve daha basit yöntemlerle bu şikayetlerin hafifletilmesi veya düzeltilmesini istemektedirler.

01

Yüz germe ameliyatının alternatifi ne olabilir?

Yüz germe ameliyatlarının bir alternatifi olarak özel geliştirilmiş yöntemler ortaya çıkmıştır. Fokuslu Ultrasound (HI-FU) ile cilt gençleştirme uygulamaları, estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan teknolojilerinden biridir. Ultrasound, ses dalgaları kullanarak iç organların görüntülenmesini sağlayan bir yöntemdir. Şimdi ultrason enerjisinin bir noktaya odaklanması prensibiyle geliştirilmiş olan HI-FU yöntemiyle, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın gerdirilip kaldırılabiliyor.

HI-FU ile cilt gençleştirme için kimler adaydır?

Yüz ve boyun cildinde elastikiyet kaybı olan herkes ultrason ile cilt gençleştirme için uygun adaydır. Cildini gevşek ve sarkmış hisseden tüm kişiler bu tedaviden yarar görmektedir. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişiler, boyun bölgesinde gıdı oluşumu ve sarkma olanlar, çene konturunda silinme yaşayanlar ve henüz cerrahi girişim için kendini hazır hissetmeyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.

Ultrason ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?

HI-FU ile yüz ve boyun gençleştirme sırasında cilt altında farklı derinliklere odaklanmış ultrason dalgaları, hedeflenen uygulama bölgelerin de kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir. Bu etki uygulamadan sonra hemen ortaya çıkmakta ve ilk 3 ayda maksimum düzeye ulaşmaktadır.

HI-FU ile cilt gençleştirme işlemi ne kadar zaman alır?

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme süresi, uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. HI-FU ile cilt gençleştirme ile istenen sonuca ulaşmak için 1-2 seans uygundur.

HI-FU uygulaması ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında genellikle hastayı rahatsız eden bir ağrı ve acı oluşmamaktadır. Uygulama sırasında herhangi bir anestezi uygulanmasına ihtiyaç duyulmamaktadır.

HI-FU tedavisi sonrasında günlük yaşantıya hemen dönülebilir mi?

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir.

Pretty, attractive, charming,  woman demonstrate, show, present

HI-FU ile cilt gençleştirme güvenli bir yön-tem midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yılı aşkın süredir güvenle (hamileler dahil) kullanılmaktadır. Bu nedenle hiç bir yan etkisi olmayan, son derece güvenilir bir uygulamadır.

HI-FU ile cilt gençleştirmenin sonuçları ne zaman ortaya çıkmaktadır?

Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşir, bir ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme, ciltte kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süre kalıcı olmaktadır. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

HI-FU tedavisi her mevsimde yapılabilir mi?

Ultrason ile cilt sıkılaştırma ve germe tedavisi, uygulama alanında morarma ve kanama oluşturmadığı için yaz ayları dahil yılın tüm dönemlerinde uygulanabilir. Ultrason ile yüz gençleştirme yaptıran kişiler tedaviden hemen sonra dışarı çıkabilir, denize havuza girebilir ve günlük yaşamına devam edebilirler.


Bir Cevap Yazın