Fashion Week Istanbul bir sezonu daha geride bıraktı

Çiğdem Akın

Türk moda profesyonellerini dünya ile buluşturan, dijital olarak gerçekleşen Fashion Week Istanbul başarılı birçok defile ve etkinlikle  sona erdi.

Modanın görsel sanatla buluştuğu 29 kısa filmi dijital platformlar üzerinden modaseverlerin beğenisine sunan Fashion Week Istanbul sona erdi. Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarının yanı sıra tasarımların sunulduğu kısa filmler de tüm dünyada şovları takip edenlerin büyük beğenisini kazandı. 

Fashion Week Istanbul’un son gününde podyum, İstanbul Moda Akademisi Moda Tasarım ve Teknolojisi Lisans ve Master Class: Moda Tasarımı mezunları genç tasarımcıların yer aldığı Karma by İMA defilesi ile açıldı. Karma by İMA defilesinin ardından, Şebnem Günay’ın markası olan SBNM ‘La Piscine’ koleksiyonunun moda filmi sahnelendi. Tasarımcı Gökhan Yavaş ise çocukluğunun güzel anılarından ilham alarak hazırladığı ‘İMBAT’ isimli koleksiyonunu modaseverler ile buluşturdu. 

İlhamını pandemi sonrası yaşanan coşku ve enerjiden alan, Nedret & Yasemin Taciroğlu tarafından hazırlanan Nedo by Nedret Taciroğlu DEMI-COUTURE ‘Euphoria’ koleksiyonu, zamansız tasarımların yansıtıldığı feminen ve çarpıcı detayların yer aldığı parçalarla karşımıza çıktı. Ceren Ocak, yeni sezon tasarımlarında, iki yıldır hayatımızı esir alan pandemiden çıkışı ve bir anlamda umudu temsil eden çok renkli bir koleksiyona imza attı. “Lila / Karanlıktan Çıkış” adıyla yayınlanan koleksiyonda, mint, lila, sarı, fuşya ve turuncu gibi canlı renklerin hakimiyeti dikkat çekti. 

Koleksiyonunda imza değeri taşıyan tüller, sürdürülebilir denim kumaşlar, ketenler, geri dönüşüm polyester fistoların yer aldığı Sudi Etuz, memleketi Adana’dan yükselen Anavarza Efsanesi’nden esinlenerek hazırladığı koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sundu. Özlem Kaya, İlkbahar-Yaz 2022 koleksiyonu ile geçmişi bugüne taşırken, gelecek yıllar için de zamansız parçaları moda tutkunlarıyla Istanbul Fashion Week kapsamında paylaştı.  


Bir Cevap Yazın