Eviniz için Reve zamanı

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde aldığı eğitim sonrası, Alsancak’ta butik bir dükkan açma hayali kuran “Duygu Yeni”, hayallerinin peşinden koşarak, ev dekorasyon ve hediyelik eşya mağazası Reve’yi kurdu. Duygu Yeni, şimdi de İzmirli’nin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor

Duygu Yeni kimdir?

Selçuk’ta 1987 yılında doğan Duygu Yeni; tasarımları, zevkli ve keyifli sunumları ile dikkat çeken genç bir girişimci. İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü mezunu olan Yeni, Yaşar Holding bünyesinde bir süre görev aldıktan sonra emlak danışmanlığı yaptı. Geniş vizyonuyla ev dekorasyonunda yeni bir çığır açan girişimci, dünyaca ünlü markaları tüketicilerine sunuyor. Sıcacık, küçük ama sempatik bir butik rüyasını gerçeğe dönüştüren Duygu Yeni, amacının özel kişilere özel olduklarını hissettirmek olduğunu söylüyor ve ekliyor; “Hele ki yaşamımızı sürdürdüğümüz ev söz konusu ise, farkındalık çok önemlidir…”Masa başı işi bana göre değildi” diyen genç girişimci, “Her zaman dekorasyona meraklıydım. Evim başta olmak üzere tüm dostlarımın evlerine küçük dokunuşlar yapmak, katkıda bulunmak beni mutlu ediyordu. Tasarım ve ev odaklı bir şeyler yapmak hep aklımın bir köşesinde vardı ve bu konuda adım atmaya karar verdim” diyor. Mobilyadan ev dekorasyonuna, modern ve kişiye özel tasarımlardan çeşitli objelerin satışına kadar çalışmalar gerçekleştiren Duygu Yeni, aynı zamanda isteğe bağlı tasarımlar da hazırlıyor. Ayrıca Avrupa’daki çeşitli fuarlara katılan Yeni, günün modasını müşterilerine özenle sunuyor.

Her şey hayal etmekle başladı

Reve’nin Fransızca’da ‘Rüya’ ve ‘Hayal’ olarak iki anlamı olduğunu söyleyen genç girişimci, Reve’nin hikayesini bize şöyle anlatıyor:

“Her şey hayal etmekle başlar, düşüncesiyle yola çıkarak Reve’yi kurdum. Müşterilerimizin hayal ettikleri evi gerçeğe dönüştürmek için var gücümle çalışıyorum. Geniş bir aksesuar koleksiyonumuz var. Hollanda, Belçika, İsviçre ve Fransa’dan dünyanın en prestijli aksesuar markalarını bünyemizde bulunduruyoruz. Avrupa’da ve dünyanın birçok ülkesindeki ev dekorasyon, tasarım ürünleri ve mobilya fuarlarını ziyaret ederek trend ürünleri, tarzları yakından takip ediyorum. En yeni, en özgün modelleri en kısa sürede tüketicilerimin hizmetine sunuyorum…” Bir evin yaşanılır olmasının ve enerjisinin çok önemli olduğunu söyleyen Yeni, ev dekorasyonunu da ‘en büyük şıklık’ olarak değerlendiriyor.

22323232

Reve’nin amacı, yüksek enerjili evler…

Reve’nin kurucusu Duygu Yeni, “Bu enerjiyi yansıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Mağazamız yeni açılmasına rağmen kısa sürede kendinden bahsettiren evler ve yaşam alanları tasarlayıp teslim ettik. Bu olumlu geri dönüşler gücümüze güç katıyor. Mimarlar zevkli insanlardır. Onların görüşlerini yakından takip ederim ve öngörülerini dikkate alırım. Bu nedenle mimari ofisler ile işbirliği içindeyiz. Birlikte projeler oluşturuyor ve aynı zamanda onlar için de çeşitli ürünler tasarlayıp üretiyoruz.

İzmirliler bundan sonra; mobilyaya, aydınlatmaya, ev aksesuarına kadar yaşam alanları için aradıkları tüm detayları Alsancak mağazamızda bulabilirler” diyor. Reve’nin amacının herkesin keyifle yaşayacağı, yüksek enerjili, hayal ettikleri tarzda evler hazırlamak olduğunu sözlerine ekleyen Duygu Yeni; “Önümüzdeki günlerde bütün dünya markaları Fransa’da buluşuyor. Belçika, Hollanda, İtalya’nın da katıldığı ve bu ülkelerdeki ünlü tasarımcıların yeni ürünlerini sergiledikleri, satışlarını yaptıkları bir fuar var. Paris’te düzenlenecek olan bu fuara katılıp, oradaki her ürüne kendim dokunup seçeceğim. Bu nedenle uluslararası fuarlar benim için çok önemli” diyor.

1212121


Bir Cevap Yazın