ESTETİK BURUN AMELİYATIYLA NELER YAPILABİLİR?

Estetik burun ameliyatı ile burnunuzdaki şekil bozuklukları düzeltilebilir, burnunuz küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinizin genişliği daraltılabilir, burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir. Şekil bozukluklarında ve burundan nefes alma sorunlarına da çözüm getirilir.

Rhinoplasty - nose surgery. Portrait of attractive blonde woman touching her nose and looking at camera while standing against grey background

Estetik burun ameliyatlarına en uygun kişi kimdir?

Burun estetiği ameliyatına karar vermeden önce, neden burun estetiği olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi kendinize sorun, dikkatle düşünün ve bunları doktorunuzla tartışın. Burnunun dış görünüşünde doğal olmayan şekil bozuklukları olan hastalar rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatından en çok faydayı gören hastalardır.

Burun estetiği ameliyatlarının planlanması

Doktorunuzla sizin aranızda, iyi bir iletişim esastır ve çok önemlidir. İlk görüşmede doktorunuz size burnunuzun neye benzemesini veya nasıl görünmesini arzu ettiğinizi soracak; burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır.

Calm young lady having rejuvenation skin treatment

Doktorunuz, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Doktorunuza merak ettiklerinizi sormaktan, korkularınız dile getirmekten çekinmemelisiniz. Burun estetiği ameliyatından sonra Burun estetiği ameliyatınızdan sonra ilk 24 saat boyunca yüzünüzü şişmiş hissedebilirsiniz, burnunuz ağrıyabilir veya hafif bir baş ağrınız olabilir. Ancak genellikle rahatsızlıklar ciddi olmamaktadır. Herhangi bir rahatsızlığınız doktorunuz tarafından reçeteye yazılan ağrı kesici ilâçlar ile kontrol altına alınır. Gözlerinizin etrafındaki morarma ve şişliğin, 2 veya 3 gün sonra en belirgin hale geldiğini fark edeceksiniz; soğuk buz uygulaması bu şişmeyi azaltacak ve kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Şişlik ve morlukların çoğu ilk hafta sonunda kaybolacaktır. Sizin ve cerrahınızdan başka hiç kimsenin fark edemediği bazı şişlikler ise birkaç ay boyunca kalacaktır.


Bir Cevap Yazın