Enfes Event & Zeynep Karaoğlu Haute Couture

Özel Günlere Sihirli Dokunuşlar Yapıyor

Enfes Event & Zeynep Karaoğlu Haute Couture, özel günlere sihirli dokunuşlar yapmak amacıyla Alsancak Gül Sokak’ta geçtiğimiz günlerde muhteşem bir açılışla hizmete girdi. Firmanın sahipleri gelin görümce olan Zeynep Karaoğlu ve Ece Karaoğlu’nu Diva’ya konuk ettik ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

· Zeynep Hanım, öncelikle size sormak istiyorum. Yollarınız ne zaman, nasıl kesişti?

Zeynep Karaoğlu: Sizin de bildiğiniz gibi biz aslında gelin görümceyiz. Ece ile yolumuz 6 yıl önce kesişti. Ben o zaman üniversiteye yeni başlamıştım ve okul bittiğinde tek hayalim kendime ait bir iş yerim olmasıydı. Bu hayalimi ilk Balçova’da bir dükkan açarak gerçekleştirdim. Fakat asıl olmak istediğim lokasyon Alsancak’tı. Bir akşam, birlikte bir yer açma fikri hakkında konuştuk ve ertesi sabah bu hayali gerçeğe taşıdık. İkimiz ayrı işler yaparken iki işin birbiriyle ne kadar bütün olduğunu düşünüp tek çatı altında birleştirmeye karar verdik.

· Ece Hanım, Enfes Events’in hikayesini bir de sizden dinleyelim?

Ece Karaoğlu: Bu yola çıkarken aklımda organizasyon kısmı yoktu aslında. Butik pastalarla başladım ve ilk heyecanlarım pastalarım denilebilir. Oğlumun ilk yaş gününü kendim tasarlayıp organize ettim. Çok beğenildi ve bir çok talep geldi. Bende bu talepleri değerlendirdim. Organizasyon tarafı da bu şekilde başlamış oldu. Çok büyük bir heyecanla ve aşkla 5 yıldır insanların en özel günlerine dokunuşlar yapıyorum.

diva-magazin-röp

· Genelde ne tarz sunumları tercih ediyorsunuz?

E.K: Şık, sade ve göz alıcı sunumlar her zaman tercihimdir. Pırıltısı olan masalar hazırlamayı seviyorum. Her sunumun kişiye özel olmasına özellikle dikkat ediyorum. Bu yüzden aynı konsepti hazırlıyor bile olsam çok farklı sunumlarla gerçekleş-tirmeyi tercih ederim.

· Peki, siz koleksiyonlarınızda en çok neye dikkat ediyorsunuz?

Z.K: Benim için bir kıyafeti özel yapan modelinden çok kumaşıdır. Bu sebeple koleksiyonlarımı oluştururken kumaşlarımın özel olmasına özen gösteririm. Kumaşların sağlıklı olması da en çok dikkat ettiğim konudur. Genellikle doğal liflerden oluşturulmuş kumaşlar ilk tercihimdir. Cildiniz nefes aldığı sürece giydiğiniz kıyafetin içinde rahat edersiniz. Bu günlük giyimde önemli olduğu kadar, özel günlerde de çok önemlidir.

diva-magazin-rop2

· Önceliğiniz müşterilerinizin isteği mi? Nasıl bir çalışma yolu izliyorsunuz?

Z.K: Tabii ki müşterilerimin isteği çok önemli ve önceliğim onların talepleri… Müşterim istediği, beğendiği bir modeli gösterdiğinde ya da anlattığında, önce kağıt üzerine döküyoruz. Karşılıklı konuşarak kişinin vücut tipine göre olup olmadığını değerlendirerek bir sonuca varıyoruz. Onlara vücut tiplerine uygun ve rahat kullanabilecekleri bir seçim yapmanın önemini anlatıyorum.

· Ece Hanım, kullanmayı sevdiğiniz renk tonları neler?

E.K: Tüm renkleri kullanmayı seviyorum aslında. Doğru ürünlerle ve renklerle kombinlendiğinde muhteşem masalar ortaya çıkıyor. Ama özellikle mor ve turuncunun uyumu yaz gecesi düğün ve nişanlarına çok yakışıyor. Tabii pastel renklerde en sevdiklerim arasında.

diva-magazin-rop3

· Sunumlarda olmazsa olmaz dediğiniz ürünler neler?

E.K: Çiçek aranjmanları özellikle vazgeçemediğim ürünler arasında. Ancak organizasyonlarda her ürün birbirini tamamlıyor diyebilirim. Özel günlerin kalıcılığını sağlayan en önemli şey fotoğraflar olduğu için fotoğraf çekilme alanı da mutlaka olmalı.

· Zeynep Hanım, gelinlik trendleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Z.K: Çiçeklerin kullanımı ön planda. Tül detaylar, düşük omuzlar, dantel ve eldiven kullanımı oldukça fazla…

diva-magazin-rop4

· Peki artık birden fazla gelinlik giyiliyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Z.K: Birden fazla gelinlik giyme tercihini doğru buluyorum. Çünkü çoğu kişi hem prenses gibi olmak hem de duru, sade bir güzellikte olmak istiyor. Tek gelinlikle bunu yakalamak pek mümkün olmuyor. Bu nedenle kişi, ikisini de tercih ederek hayal ettiği gelin olabilir.

· Ece Hanım, daha çok hangi tarz davetler üzerinde çalışmaktan zevk alıyorsunuz?

E.K: Butik davetler üzerinde çalışmak çok keyifli. Davet sahiplerini tanımak, sohbet etmek, oturup kahve keyfi yapmak ve bu esnada hayallerini konuşmak çok mutlu ediyor beni. Tamamen onlara özel ortamlar hazırlamak işimin en zevkli yanı…

· Asla yapmam dediğiniz bir etkinlik var mı?

E.K: Standart etkinlikler yapmayı sevmiyorum. bir fotoğrafın aynısını yada daha önce yapılmış bir organizasyonu yapmak tercih ettiğim bir şey değil. Yaratıcılık her zaman organizasyonlarım da olmalı yine de isteniyorsa küçük değişikliklerle onlara özel bir hale çevirerek uygularım organizasyonu.

diva-magazin-rop5

· Gelinlikte aksesuar seçimi nasıl olmalı?

Z.K: Her gelinliğin aksesuarı farklıdır. Aksesuar seçimi gelinliğin tarzıyla ve düğün konseptiyle çok bağlantılıdır. Örneğin, bir kır düğünü yapıyorsanız ya da konseptiniz öyleyse, seçeceğiniz aksesuar tamamen doğal olmalıdır. Saç aksesuarınız yapay çiçeklerden olamaz, canlı çiçekler kullanarak o bütünün bir parçası olmalısınız. Eğer bir salon düğünü tercih ettiyseniz ve bir prenses gibi görünmek hayalinizse, aksesuarınız da gelinliğiniz kadar gösterişli olmalı.

Sohbet için teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.

Biz teşekkür ediyoruz.


Bir Cevap Yazın