Enerji her şeydir

Bahar geldi. Siz de benim gibi bahar gelince içindeki coşkuya rağmen, bedeninde enerji ve güç bulamayanlardan mısınız? Her yıl aynı şeyi yaşıyorum. İşim yoğun. Seyahatlerim, toplantılarım, koşuşturmalarım var. Dışarıda mis gibi hava, keyifli kalabalıklar var… Ancak, o keyife dahil olacak enerjim yok. Ben çözümü Sentinus Koçluk ve Danışmanlık’ta buldum. Alsancak’ta hizmet veren Sentinus’un kurucusu, Türkiye’nin ve İzmir’in önemli şirketleri ve üst düzey yöneticileri ile çalışan; Yönetici Koçluğu, Aile Şirketleri ve Veliaht Koçluğu yapan, ayrıca Pozitif Liderlik eğitimleri veren Sezin Sivri..

12

Nedir bu SCIO?

Profesyonel koç ve eğitmen olan Sezin Sivri’nin ofisindeydim geçtiğimiz gün. Konuştuk, sohbet ettik. Sonra beni ofisinde SCIO uygulaması yapan, Kaliteli Yaşam Danışmanı Zekiye Sönmez’e yönlendirdi. Sizin de aklınıza ilk olarak “Ne bu SCIO uygulaması?” sorusu geldi, haklısınız.

Zekiye Hanım, SCIO Quantum biofeedback cihazını şu şekilde özetledi: “Albert Einstein ‘Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur, o gerçeklik size ait olur. Bundan başka bir yol yoktur. Bu felsefe değildir. Bu fiziktir” diyor. Günümüzde insanı frekans yani titreşim boyutuyla değerlendiren cihazlardan biri de SCIO Quantum biofeedback’dir. Vücudun doğası elektrikseldir. Doğru koşullar veya uyaranlar sağlandığında kendi kendini iyileştirme yeteneği vardır. SCIO teknolojisi, bu bilinçdışı alana girerek terapi için gerekli bilgiye ulaşır. Amaç, stresi tespit etmek ve azaltmaktır…”

Çok ilginç değil mi? SCIO, vücudu 12 bin farklı frekansta baştan aşağı tarayarak; zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal analiz yapıyormuş. Sezin Hanım, “SCIO frekansları ile mevcut enerji düzeyi ol-ması gerekene çekilebilse ve dengeleme yapılabilse bile danışanlarımla o duruma neden olan konuları koçluk gündemimize alıyorum ve altında yatan asıl konulara yoğunlaşıyorum. Böylelikle o enerji düşüşüne sebep olan olayı, bakış açısını, inancı, vs. bulduğunuzda, yani kaynak üzerine çalıştığınızda, kalıcı ve hızlı bir gelişim elde ediyorsunuz” diyor. Faydaları saymakla bitmez SCIO, Doğu ve Batı felsefelerine uygun farklı frekanslar oluştuyor ve bedenin iyileşme gücünü ortaya çıkarıp, doğru frekansta kalmayı öğretiyormuş. Hepsi bu kadarla da bitmiyor. Esnekliği artırmaya ve hormonal sistemi dengelemeye yardımcı oluyor. Zihinsel ve bedensel farkındalık yaratıyor. Stres ve endişe yaratan duyguları ve fiziksel travmaları tespit ediyor. Karmik blokajları çözüyor. Çakra, Aura ve Meridyen sistemlerini dengeliyor. Geçmiş yaşam tortularını şifalandırıyor.

Sezin Sivri
Sezin Sivri

İçsel bütünlük kazandırıyor

Sezgisel yetenekleri artırıyor. Şifa yeteneğini, yaşam enerjisini (Chi) arttırıyor. Hangi gıdalara alerjik tepki verdiğimizi ve vücudun detoks ihtiyacını belirliyor. Stresi azaltma öğrenme performası ve motivasyon artırıyor. Uykuyu verimli hale getiriyor. Çalışma başarısını artırmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı konularında da dengelemeler yapıyor. Bu arada bir şey daha öğrendim; sporcu performansına çok büyük katkısı olduğu için bir çok tanıdığım sporcu bu cihazdan destek alanlar arasındaymış. Sıra uyum sağlamaktaTabii ki, tahmin ettiğiniz gibi “Bana uygulayın” dedim. Başıma, el ve ayak bileklerime elektrotlar yerleştirildi. Bir yanımda sevgili Sezin Sivri, diğer yanımda Sevgili Zekiye Sönmez… Bana çeşitli sorular sormaya başladılar. Kilomdan tutun yediğime içtiğime kadar… Stresli miyim, travmalarım neler, çay kahve tüketme miktarım nedir, bol su tüketir miyim gibi sorular sordular, hepsini yanıtladım. Sıra SCIO cihazıyla uyum sağlamaya geldi. Test en fazla beş dakika kadar sürdü. Sonra analiz sonucunu aldım. Yanıtlar bende kalsın…

Ama benden size tavsiye; eğer kendiniz için bir şey yapmak ve ‘iyi olmak’, ‘iyileşmek’ istiyorsanız, denemelisiniz diyorum. Sonuçta Einstein’a hak vererek çıktım ordan; “Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur o gerçeklik size ait olur. Bundan başka bir yol yoktur…”


Bir Cevap Yazın