En beğenilen 10 müzik belgeseli

Sevdiği müzisyenlerin hikayelerine kapılmak isteyen müzik tutkunları için Netflix’ten müzik belgeselleri listesi hazırladık..

01-divamagazin-muzikbelgeselleri

Gaga: Five Foot Two

Lady Gaga’yı yeni albümünü çıkarırken, Super Bowl devre arası gösterisine hazırlanırken ve hem fiziksel hem de duygusal zorluklarla yüzleşirken izleyin.

02-divamagazin-muzikbelgeselleri

Bowie: The Man Who Changed the World

Onu iyi tanıyanlarla yapılan söyleşiler aracılığıyla David Bowie’nin müzik, sanat ve kültür üzerindeki müthiş etkisine tanıklık edin.

03-divamagazin-muzikbelgeselleri

Biggie and Tupac

İngiliz belgesel yapımcısı Nick Broomfield, rap yıldızları Tupac Shakur ve Biggie Smalls’ın cinayetlerini araştırır ve bu süreçte birçok sürprizle karşılaşır.

04-divamagazin-muzikbelgeselleri

Michael Jackson’s This Is It.

Belgesel, Michael Jackson’ın 50 gösterilik bir turneye hazırlanırken zamansız ölümüyle son bulan hayatının son günlerini ekrana getiriyor.

05-divamagazin-muzikbelgeselleri

What Happened, Miss Simone?

Efsanevi şarkıcı ve aktivist Nina Simone’un hikayesi daha önce hiç duyulmamış konser kayıtları, değerli arşiv çekimleri ve şarkılar eşliğinde anlatılıyor.

06-divamagazin-muzikbelgeselleri

What We Started

DJ’ler ve müzik dünyasının oyuncuları sizi sahne arkasını keşfetmeye çağırıyor. Belgesel, müzik sektörüne içeriden bir bakış sunuyor.

07-divamagazin-muzikbelgeselleri

Hip-Hop’un Hikayesi

Ünlü rapçiler, DJ’ler ve müzik dünyasının patronlar, Bronx’un bodrum katlarından listelerin en üstlerine tırmanan hip-hopun gelişiminin izini sürüyor.

08-divamagazin-muzikbelgeselleri

Foo Fighters: Back and Forth

Demo kasetlerinden 2011 albümleri “Wasting Light”ın hazırlanmasına kadar Foo Fighters’ın tüm geçmişi bu yapımda.

09-divamagazin-muzikbelgeselleri

Sufi Ruhu: İslam’ın Mistik Müziği

Tarihçi William Dalrymple sufizmin merkezinde yer alan müziği ve dansı mercek altına alarak müzik ve tasavvuf arasındaki bağlantıyı araştırıyor.

10-divamagazin-muzikbelgeselleri

Sinatra: Ya Hep Ya Hiç

Arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarının anılarını anlattıkları bu belgesel dizisi, efsanevi şarkıcı Frank Sinatra’nın hayatını ve yeteneğini gözler önüne seriyor.

Kaynak; http://bit.ly/2vOMbur


Bir Cevap Yazın