EGİAD: “YENİ YÖNETİME BİRLİKTE TALİBİZ”

“EGİAD hepimizin” sloganıyla yola çıkan Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) 15 isimli çalışma grubuyla yönetime aday olan Başkan Adayı Mahir Kaplan ve EGİAD 15. Dönem Aday Yönetim Kurulu üyeleri Diva Dergisi’ni ziyaret etti.

Barış Kaşka, Ayşen Özkan, Mahir Kaplan, Pakize Sükan

Ziyarette “Yönetime hep birlikte talibiz. Daha iyisini yapmak için, EGİAD’ı birlikte yönetmek üzere ada-yız” mesajı veren Mahir Kaplan ve üyeler Barış Kaşka, Ayşen Özkan ile gerçekleştirecekleri projelerden bahsetti, amaçlarını ve hedeflerini Diva Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Pakize Sükan ile paylaştı.Mahir Kaplan, kamuoyuna daha önce açıkladıkları 7 makro projenin, “Ülkeye, kente ve üyeye dokunan” projeler olmasına özen gösterdiklerini söyledi. Kaplan “Tek bir hedefimiz var o da ülkemize, kentimize ve üyemize hizmet etmek. Daha katılımcı, daha aktif, daha akılcı, daha inovatif, daha sosyal, daha iyi, daha güçlü bir EGİAD için geliyoruz. Bu projelerin ne zaman, nasıl hayata geçirileceği ve işi kimin yapacağı belli. EGİAD’a katkı sağlayacak ve daha ileriye taşıyacak projeler olmasının yanında üyemize, kentimize, ülkemize dokunan projeler geliştirdik” dedi. İzmir’i ayırdıkları 5 bölgenin her birine temsilci atayacaklarına dikkat çeken Kaplan, “Temsilciler, bölgelerde üyeleri ziyaret ederek daha aktif bir yapıyı ortaya koyacak. Her ay en az bir toplantıyı bölge temsilcilerimizin seçeceği yerde yapıp EGİAD’ı onların ayaklarına götüreceğiz” diye konuştu.

genel

Kaplan “EGİAD’ı daha güçlü kılmak, bölgemize daha fazla katma değer yaratmak ancak üye odaklı projelerle mümkün olabilir. Bu yüzden projelerimizi akılcı ve bilimsel yöntemle hazırladık” dedi. Mahir Kaplan, kurulacak çalışma gruplarıyla devam eden projelerin de destekleneceğini açıklayarak: “Birliktelik ruhumuza uygun olarak oluşturacağımız yeni çalışma grupları ve komisyonlarla Yarın Dergisi, EGİAD Melekleri, Sanayide Dönüşüm, Girişimcilik, Hayat Okulu, Gençlik Komisyonu ve Fahriler Komisyonu gibi devam eden projelerimize katkı sağlayacağız. EGİAD ailesine katıldığım ilk günden bugüne kadar, EGİAD bünyesinde komisyon üyeliği ve komisyon başkanlığı görevlerini icra ettim. Bu görevleri icra ederken kamuoyu ile paylaşılan “EGİAD Kemeraltı Raporunu” düzenledim. Ayrıca bu dönem tamamlanan EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi’nin tüm restorasyon uygulama projelerini hazırlayıp, ilgili bakanlık ve idari makamlardan alınması gereken yasal izinlerini aldım. İçinde bulunduğumuz 14. Dönem’de halen Yönetim Kurulu Saymanlık görevini yerine getirmekteyim. Bu dönemde de saymanlık görevimin yanında EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi’nin restorasyon uygulama çalışmalarını yöneterek ve tamamlayarak bölgemizin ve EGİAD’ımızın hizmetine sunulmasına katkı sağladım. Arkadaşlarım da beni bu göreve hazır ve layık gördü. Ben de en iyi şekilde bu görevin altından kalkacağım inancındayım.”Kaplan ve üyeler, “EGİAD 15 Çalışma Grubu olarak çıktığımız bu yolda, EGİAD’ımızın 15. Dönemi’nde yetkin, çağdaş ve samimi bir yönetim kadrosuyla daha faydalı projeler üreterek, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz. İçinde bulunduğumuz konjonktürde, EGİAD’ımızı daha güçlü kılmak, bölgemize daha fazla katma değer yaratmak ancak üye odaklı projelerle mümkün olabilecektir. Bu düşünceyle üyelerimiz ile yapmış olduğumuz birebir temaslar sonucunda üyelerimizin sorunlarını ve taleplerini dinledik. Bunun neticesinde birlikte yönetme ve her alanda lider olma vasfımızı daha fazla artırmak için “EGİAD Hepimizin” temasıyla projelerimizi akılcı ve bilimsel yöntemlerle hazırladık” diyerek Diva ailesine teşekkür etti.


Bir Cevap Yazın