Egeli Kadınların Vazgeçilmez Adresi;Garage İzmir 2 Yaşında

Türkiye’ye 4 yıl önce Ahmet Çoban tarafından kazandırılmış Garage Hair Repair Studio, 2 yıl önce Egeli kadınlarla İzmir Alsancak’ta buluştu. Hayranlık uyan-dıran ve kendilerine özgü yarattıkları işlemlerle kadınların vazgeçilmezi olan ekip üyeleri tarzlarını öyle benimsettiler ki bizler de Garage’ın dokunduğu her saçı tanır ve bilir olduk. Sadece İzmir değil Ege Bölgesi için de değeri büyük olan bu markanın İzmir kurucusu Murat Deler’e merak ettiklerimizi sorduk…

logoEgeli kadınlara saç tavsiyeleriniz nelerdir?01

Egeli kadınların natürel saçları ile barışık olmalarından yanayız. Zaten Ege’nin kadınlarının her biri birbirinden güzel ve yüz hatları her şekle çok müsait… Bizden istenilen her rengi uygulayabiliriz ama denizin ve güneşin bol olduğu bu bölgede natürel saçlar üzerinde tekrar gerektirmeyen uygulamalarımızdan yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Ombre, facelight, brushlight gibi uygulamalar Egeli kadınlar için doğru uygulamalardır.

Herkesin sevdiği bir kesimin öncüsüsünüz. Nedir bu ‘Ghost Cut’?

Bu uygulamayı Egeli kadınlarla buluşturmaktan öncelikle çok memnunuz. Markamızın en önemli değerlerinden biridir. ‘Ghost Cut’ yani adı üstünde ‘hayalet katlar’, net olmayan, insanı yormayan ve tamamıyla doğal olan bir kesimdir. Diğer kesim uygulamalarının aksine ilk günden keyifle kullanılabilen çok özel bir tekniktir. Hangi saç boyuna sahip olunursa olunsun misafirlerimizin bu tekniği deneyip mutlu ayrılacaklarına eminiz.

Neden hep doğal tonları tercih ediyorsunuz?

Her zaman yapaylıktan uzak olduk. Markamızın adında olduğu gibi ‘repair studio’ yani önce saç sağlığı bizim için önemli. Doğal tonlar sağlıklı saçları öne çıkartıyor, saç sağlığını bozmadan sarartmak bizim en önemli kuralımızdır. Sık gerektiren açma işlemlerinden uzak duruyoruz ve özellikle kaçınıyoruz.

İki yıldır İzmir’de bizimlesiniz. Salonunuza ilgi oldukça yoğun. Bu iki yılda kaç kadının saçına dokundunuz?

Geçtiğimiz iki yılda gösterilen ilgi gerçekten çok güzeldi. Ben ve ekibim bundan inanılmaz mutluyuz. Tam olarak rakamı saymadık ama ortalama yılda bine yakın ziyaret alıyoruz. İzmir’de açılmadan önce İstanbul’daki şubelerimizde işlem yaptıranlar Egeli akrabalarına, dostlarına bizden bahsetmiş oluyor, onlar da bizi buluyorlar. Böylelikle aramızda güzel bir bağ oluşuyor. Tanıştığımız kişilerle ilk günden sıcak bir dostluk kuruyoruz, herkes salondan memnun ayrılıyor.

04

Markanızın olmazsa olmazları nelerdir ?

Olmazsa olmazlarımızdan ilki çok lezzetli kahvelerimizdir. Saç konusundaki tüm karar aşamaları bu lezzetli kahveler içilirken gerçekleşiyor. İkincisi ise müşterilerimizin saç sağlığı. Tüm renklendirme uygulamalarımızdan önce mutlaka özel geliştirdiğimiz sakinleştirici bakımımızı uyguluyoruz.

Garage markası kaç kişilik bir ekip, biraz ekibinizden bahseder misiniz?

Garage ilk açıldığı gün, yani 4 yıl önce marka kurucumuz Ahmet Çoban dahil 15 kişilik bir ekipti. Geçen süre içerisinde sıfırdan yetiştirdiğimiz, Garage markasını içine sindirmiş ve sahiplenmiş bir ekip oluşturduk. Şu an 110 kişilik kocaman bir aileyiz…

Bu yaz hangi renkler ve modeller dikkat çekecek?

Bu yaz sıcak tonlar hızlı bir giriş yaptı. Natürel saçlarda bu renkleri uygulamak birinci önceliğimiz oluyor. Daha da önemlisi birden fazla rengi bir arada uygulamayı çok seviyoruz. ‘Geçiş’ adını verdiğimiz, yine bize özel olan bir yöntem ile hangi rengi uyguluyorsak uygulayalalım doğal bir saç görünümü elde edebiliyoruz.

Keyifli sohbet için çok teşekkür ederiz. Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Ben teşekkür ederim. 2 yıldır İzmir’de olmaktan çok mutlu olduğumuzu tekrar söylemeliyim. Ege kültürü ve insanı gerçekten bir başka. Onları tanımak ve kadınların saçlarına dokunmak bizim için çok keyifli. Burada büyük bir aile olduk. Gösterdikleri ilgi ve güven için çok teşekkür ederiz. Hala Garage markasıyla tanışmayanları bizi Instagram’dan ‘garageizmir’ adresinden takip etmelerini öneririm. Ayrıca salonumuza mutlaka bir kahve içmeye bekliyoruz…


Bir Cevap Yazın