DR. HÜLYA BOLU KLİNİK LİDER CENTRİO’DA AÇILDI

Dr.-Hülya-Bolu-kopya

1966 yılında Antalya’da doğdum. Evli ve bir çocuk annesiyim. Kızımın adını da mesleğimden esinlenerek İRİS (göz bebeği anlamında) ve Kanada’da McGill Üniversitesinde Psikoloji ve Pazarlama okudu, bu yıl nisan sonu mezun oldu.)

         •        Antalya Lisesi sonrasında Hacette Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.

         •        İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde   ‘’Göz Hastalıkları’’ dalında ihtisas yaptım.

         •        1998-2002 Rize SSK Hastanesi’ne atandım. 2002’de İzmir’de yaşamaya karar verdim ve yerleştim.

         •        2002-2004 arası Buca SSK Hastanesi’nde görev yaptım.

         •        2004’de devletten istifa edip, Özel Hastanede çalışmaya başladım.

         •        2004’den bu yana yaklaşık 17 yıldır özel hastanelerde çalışıyorum. Özel İzmir Hastanesi, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, Batıgöz (kısa süreli), Ekol Hastanesi Göz Kliniği, İzmir Dünyagöz Hastanesi olarak sıralayabilirim.

Mart 2022 itibari ile kendi HB Göz Kliniğimi açarak, çalışmaya devam ediyorum.

Meslek hayatımın başlarında, göz hastalıkları ile ilgili tüm alanlarla ilgilenirken, zaman içerisinde ‘’Katarakt ve Refraktif Cerrahi’’ alanına yönelmeye ve özellikle bu konularda kendimi geliştirmeye başladım.

Aktif olarak göz hekimliği yaptığım süre boyunca, bugüne kadar 60.000 üzerinde Katarakt ve Excimer Lazer Ameliyatları olmak üzere, toplamda 100.000 üzerinde cerrahi vaka deneyimim oldu ve 3000 üzerinde Lazerli (Femto) Katarakt Ameliyatı gerçekleştirdim.

Katarakt Cerrahisinde kullanımı giderek yaygınlaşan ”Femtosaniye Lazer” cihazının, ülkemize ilk geldiği tarihten itibaren ilk kullanıcılarından olup, Türkiye’de canlı cerrahi toplantısında lazerli katarakt ameliyatının ilk kullanımını ve sunumunu yapan iki göz cerrahından birisiyim.

Türk Oftalmoloji Derneğinin (TOD) Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birimi’nin (KRCB) düzenlediği ulusal ve yerel toplantılarında ‘’katarakt ve refraktif cerrahi’’ alanında çok sayıda konuşma yaptım. Önümüzdeki toplantılarda da konuşma davetlerim mevcut.

Türkiye’de uzun süre, tek bayan cerrah olarak, Canlı Cerrahi Toplantılarında aktif cerrah olarak görev aldım, meslektaşlarımla bilgi paylaşımında bulundum.

2014’den itibaren çok yoğun geçen iş hayatıma artık kendi kliniğimde, hastalarıma daha fazla zaman ayırarak, daha butik hizmet verme kararı aldım. Hastalarımdan da bu konuda çok destek gördüğümü söyleyebilirim.

Benim iş hayatımda zamanla gelişen felsefem;

‘’Her şeyi biraz biraz yapmak yerine, bir veya iki şeyi çok iyi yapmak’’ üzerine kurulu.

Adres: Lider Centrio C Blok K:2 D:16 İzmir

0(535) 102 80 64

0(232) 683 33 10

www.hulyabolu.com/

instagram: drhulyabolu


Bir Cevap Yazın