Doktor Fatih Kızılcan İzmir’de sergi açtı

01-Fatih-Kızılcan

Ressam ve Çocuk Cerrahisi Doçenti Fatih Kızılcan, Galeri A’da kendi adını verdiği sergiyi sanatseverlerin beğenisine sundu.

Ressam ve Çocuk Cerrahisi Doçenti Fatih Kızılcan, kendi adını verdiği Fatih Kızılcan sergisini Galeri A’da ziyarete açtı. 1961 yılında Muğla Köyceğiz’de dünyaya gelen Kızılcan, kendini hem ressam, hem de çocuk cerrahisi doktoru olarak tanımlıyor. Hekimliği için “Ben aslında hep ressamdım, sonradan doktor oldum” diyen Kızılcan, resim yeteneğini çok küçükken keşfetmiş ve yıllar içerisinde kendini eğitmiş.

1998 yılında akademik hayatı bırakıp özel bir hastanede çalışmaya başlayarak resme daha çok yoğunlaşmak isteyen ve ilk sergisini de bu tarihte açan sanatçı, o tarihten bu yana düzenli olarak Contemporary İstanbul, Artankara gibi sanat fuarlarına defalarca katılmış, Ankara, İstanbul ve İzmir’de kişisel sergiler açmıştır. Akademik bir resim eğitimi almamış olan Kızılcan, ”Herkes şiir yazabilir ama şiir yazmaya devam edenlere şair denir. Bunun gibi, resim yapanlar, yapmayı sevenler vardır. Resim yapmaya devam edenlere ressam denir” dedi. Halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmekte olan Kızılcan, diğer taraftan da doktorluk mesleğini sürdürüyor. Sergi, Alsancak’ta hizmet veren Galeri A’da 16 Ocak tarihine kadar ziyarete açık kalacak.


Bir Cevap Yazın