DERİ SIKILAŞTIRMADA ETKİLİ BİR YÖNTEM: J-PLAZMA

Tıpkı bir sıvının gaz haline gelebilmesi gibi, bir gaza enerji eklenerek plazma oluşturulur. J-Plazma, yüksek hassasiyet seviyesi ve minimum termal yayılımı ile çok çeşitli uzmanlık ve prosedürlerde cerrahi ve cerrahi olmayan tedaviyi mümkün kılabilen bir yöntemdir. J-Plazma vücut şekillendirme ve cilt sıkılaştırma kullanılan, gevşek cildi vücudun herhangi bir yerinde hem sıkılaştıran hem de şekillendiren devrim niteliğinde yeni minimal invaziv bir prosedürdür. Bu, sıkılaştırılacak bölgelerdeki cildin alt yüzeyine küçük kesilerle “helyum plazması” enerjisi veren özel bir cihazla gerçekleştirilir. J-Plazma, tek başına veya liposakşın ile birlikte (daha sık olarak) yapılabilir. Yağ giderme işleminin lliposakşın ile kombinasyonu ve ardından J-Plazma ile cilt sıkılaştırılması, vücut hatlarında daha önce herhangi bir uygulama veya yöntemle elde edilemeyen dramatik sıkılaşma ve iyileşmeler sağlar.

Soğuk Atmosferik Plazma (CAP)

Soğuk atmosferik plazma (CAP), farklı kanser türlerini ve bakteri hücrelerini tercihli olarak yok etme kabiliyeti nedeniyle son birkaç yılda hakkında çok sayıda bilimsel çalışma yapılmıştır. J-Plazma tarafından üretilen CAP, yüklü parçacıklar, biyolojik hücreler üzerinde bireysel ve sinerjistik olarak hareket edebilen yüksek elektrik alanları ile sonuçlanır. Bu yapılan araştırmalar, birçok tedavi edici ve kozmetik uygulama için CAP’ın yararını göstermiştir ve devam eden çalışmalar, soğuk plazma için yeni tıbbi kullanımları ortaya çıkarmaya devam etmektedir. J-Plazma, CAP’ın gelişmiş faydalarını içeren tek enerji cihazıdır ve açık, laparoskopik ve robotik prosedürlerde de kullanılmak üzere yapılandırılmıştır.Cheerful fit girl is boasting of her body

Prosedür nasıl yapılır?

Liposakşın için kullandığımız aynı lokal tümesan anestezi ile tedavi edilecek bölgeye sıvı verildikten sonra, sıkılaştırılması ve konturlarının düzelmesi gereken alanda küçük insizyonlar yapılır. Liposakşın ve J-Plazma yapılacaksa, önce lipo
sakşın yapılır. Daha sonra bu insizyonlar yoluyla özel bir cihaz, cildin alt yüzeyine helyum plazma enerjisi verir ve kontrollü bir şekilde şekillendirip sıkılaşma sağlar. Helyum plazma enerjisi sadece cildi derhal sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda tedavi edilen ciltte kolajen üretimini de uyarır, böylece işlemden sonraki aylar boyunca iyileşme devam eder. J-Plazma prosedürü, lokal tümesan anestezisi ve genel anestezi altında ameliyathanede gerçekleştirile bir uygulamadır.

Helyum Plazma Enerjisi nedir?

Helyum normalde inert reaktif olmayan gazdır; ancak radyofrekans enerjisi ile iyonize edildiğinde çok reaktif hale gelir, bu da bilim adamlarının “plazma” olarak adlandırdığı bir durumdur. Helyum plazması cildin alt yüzeyine temas ettiğinde, anında ultrason, radyofrekans veya lazerler gibi diğer mevcut teknolojilerle kıyaslanmayacak bir dereceye kadar sıkılaşttırma sağlar. Ek olarak, helyum plazması lazer enerjisinden çok daha soğuktur ve potansiyel olarak çok daha az zararlı olur. J-Plazma; vücudun hemen hemen her yerinde cilt, kol, boyun, gövde, sırt, karın, uyluk vb. gibi helyum plazmasını tamamen güvenli ve etkili bir şekilde sunabilen FDA onaylı bir tedavidir.

J-Plazma için ideal adaylar kimlerdir?

J-Plazma vücut prosedürü tüm yaş gruplarında uygulanabilir. En iyi adaylarise yaş alma, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle hafif-orta derecede cilt gevşekliğine sahip olanlardır. Prosedür, daha ileri ihtiyaçları olan erkekler ve kadınlar için liposuction veya karın germe gibi daha invaziv ameliyatlarla beraber uygulanmalıdır.

J-Plazma’dan sonra ne olur? Sonuçları ne zaman görebilirim?

Hem vücut şekillendirme hem de cilt sıkılaştırmadaki gelişmeler, şişlik azalır azalmaz bir ile iki hafta içinde fark edilir. Prosedürü takip eden bir ay içinde genellikle dramatik bir iyileşme olur. Helyum enerjisi, işlemden üç ila altı ay sonra kollajen oluşumunu uyarır ve bunun sonucunda tedavi edilen
alanların daha iyi ve daha iyi görünmesini bekleyebilirsiniz.

Sexy woman bodyJ-Plazma’dan toparlanma süresi nedir?

Bu işlemden sonra hafif şişlik ve hafif morarma beklenebilir. Bunlar genellikle 7 ile 14 gün içinde kaybolur. Liposukşın J-Plazma ile birlikte yapıldıysa, tek başına liposakşın daha fazla iyileşme süresi yoktur. Aynı liposukşın sonrası korseleri J-Plazma ile kullanıyoruz ve liposukşında olduğu gibi iki ile üç gün içinde hafif sedanter işlere dönebilirsiniz. İşlem sonrası ağrı minimaldir, genellikle basit ağrı kesiciler ile rahatlar. J-Plazma Komplikasyonları Nelerdir? Güvenli mi? J-Plazma, bugüne kadar çok güvenli ve çok etkili bir prosedür olduğunu kanıtlamıştır. Lazer, ultrason ve radyofrekans gibi cildin altına yerleştirilen diğer enerji yöntemlerinden farklı olarak, J-Plazma cildin dış yüzeyini ısıtmaz ve bu nedenle yanma riski yoktur. Ek olarak, helyum enerjisinin deri altına uygulanması, daha kısa prosedür süresi için yukarıda belirtilen eski enerji dağıtım formlarından çok daha hızlıdır.

J-Plazma vücutta nerede yapılır? Özellikle nerede etkili?

J-Plazma, cildin gevşek olduğu ve sıkılaştırılması gereken vücudun hemen hemen her yerinde kullanılabilir. En etkili olduğu bölgeler ise, üst kolların sarkan cildi, boyun, sütyen altındaki arka deri, yanları, üst bacak içleri ve karındır. Hamilelik veya kilo kaybından sonra alt karın cildi sarkan, tek başına liposuction yeterli olmayan kişiler, J-Plazma ile genellikle çok tatmin edici bir iyileşme sağlayabilir. Sarkmış üst kol derisini etkili bir şekilde sıkılaştırmak, cerrahi eksizyon (brakiyoplasti) olmadan her zaman zor olmuştur; şimdi birçok durumda liposuctiona eklenen J-Plazma, hiçbir yara izi olmadan , minimum iyileşme süresi ile alternatif sağlayabilmektedir.

Adres: Cumhuriyet Bulvarı. No: 135 Adil Bey Apt. K.6 D.11 Alsancak-İzmir


Bir Cevap Yazın