Değerli taşlarla Louis Vuitton tarihi

Louis Vuitton Hosts Haute-Joaillerie Dinner at La Vigie in Monaco

Markanın kurucusu Louis Vuitton’un 200. doğum günü, muhteşem tasarım ve taşlarla bezeli yüksek mücevher koleksiyonu olan ‘Bravery’ ile kutlanıyor.

Louis Vuitton’un 200. doğum günü, markanın kurucusunun inanılmaz hayatını ve yeteneklerini simgeleyen bir yüksek mücevher koleksiyonu ile kutluyor. ‘Bravery’ isimli koleksiyon Louis Vuitton’un iki yüz yıllık hayatından kesitler ve marka yolculuğunu anlatıyor.

90 parçadan oluşan koleksiyonun yaratım süreci için markanın mücevher ve saat departmanının artistik direktörü Francesca Amfitheatrof arşiv taraması yaptı. Bravery koleksiyonu Vuitton’un hayatını kronolojik bir biçimde aktaracak şekilde sekiz bölüme ayrılmış. Koleksiyonda markanın kurucusu Vuitton’un hayatının kilometre taşlarını simgeleyen kolyeler bulunuyor. Ayrıca yüzükler, küpeler ve broşlar da var.

Reklam yüzü oyuncu Alicia Vikander olan Bravery koleksiyonunda La Constellation d’Hercule, La Passion, L’Élan Vital, La Star du Nord gibi muhteşem parçalar bulunuyor. Fakat koleksiyon gözdesi Le Mythe adlı kolye oluyor. Birden fazla Louis Vuitton simgesini içeren kolye, dama deseni, sandık kilitlerinden esinlenen motifler ve elbette monogram çiçek ikonuna sahip. Safirler, elmaslar ve zümrütlerle bezeli bu kolye Louis Vuitton’un markasını kurduğu dönemi temsil ediyor.


Bir Cevap Yazın