Ceyhun Yılmaz’a hapis şoku

2015’te katıldığı bir programda, Müjde Uzman‘a hakaret ettiği gerekçesiyle, radyocu ve oyuncu Ceyhun Yılmaz için 5 ay 25 gün hapis cezası kararlaştırıldı. Fakat sabıkası bulunmaması nedeniyle ceza ertelendi.

ceyhunyilmaz961702620879622144

Ceyhun Yılmaz ile Müjde Uzman, 2015’te “Mesut Yar İle Burada Laf Çok” isimli programa konuk oldular. Sohbet programında Mesut Yar’ın, müjde Uzman’a yönelttiği “Asıl mesleğiniz nedir?” sorusu karşısında Yılmaz, yanında bulunan Mehmet Turgut’a sessizce hakaret içerikli bir söz söylemişti.

CrpjunuWgAEP7Sw

Program sonrası Ceyhun Yılmaz’a dava açan Uzman’ın davası bugün sonuçlandı.

Müjde Uzman’ın avukatı Feyza Altun dava sonucunu kamuoyuna bu ifadeler ile duyurdu;

“Müvekkilim Müjde Uzman ‘ın katıldığı CNN TÜRK yayınında Ceyhun Yılmaz’ın hakaretine maruz kalması sebebiyle görülen ceza davası bugün sonuçlanmıştır. Ceyhun Yılmaz’ın müvekkilime sarfettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz’a 6 ay hapis cezası verilmiştir. Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz ‘ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmiştir. Karar temyiz edilebilecektir. Kendisi tüm bu süreç içerisinde ‘şaka’ yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim.”

294a7a4b-2808-49fd-9eda-519898e5dcf4_resize


Bir Cevap Yazın