Çalışma verimliliğini arttıran renkler

çalışma odası renkleri 3

Pandemi sebebiyle evlerden çalışma ön plana çıkarken, iş verimliliği açısından çalışma ortamımızın dekorasyonu ve rengi de önemli olmaya başladı.

Günümüzde renklerin insan psikolojisi üzerinde büyük etkiler oluşturabileceğini hepimiz biliyoruz. Üretkenliğinizi arttırmak ve bitirmeniz gereken işlere odaklanmanızı kolaylaştırmak için evinizde yapacağınız renk değişimleriyle daha verimli yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

İş hayatlarımızı evlerimize taşıdığımız pandemi dönemiyle birlikte uzaktan çalışma sistemi iş hayatında öne çıkarken, bu modelde en önemli konuların başında da hiç şüphesiz içsel motivasyonumuzu yüksek tutmak geliyor. Çalışma ortamlarının dekorasyonu, iş verimliliğini arttırma konusunda son derece önemli bir etken. Doğru çalışma odası rengi sayesinde ihtiyacınız olan enerjiyi alabilir, odaklanma sorunun önüne geçebilir ya da iş için yaratıcı fikirlerinizi ortaya koyabilirsiniz.

Mavi ile yaratıcılığını geliştir

Sakinliğin, huzurun ve üretkenliğin rengi olarak bilinen mavi, Hem vücuda hem de psikolojiye olan pozitif etkileri sebebiyle okullarda da en sık kullanılan renklerden biridir. Yaratıcılığı ve odaklanmayı arttıran mavi tonlar, daha sakin ve huzurlu ortamlar oluşturduğundan, özellikle toplantı odalarında idealdir. Genellikle ofislerde odaklanmayı sağladığı için mavi renk sıkça tercih edilir. Evinizde çalışırken ofisteki performansını yakalayabilirsiniz. Mavi rengi çalışma odanızın tüm duvarlarına uygulayabileceğiniz gibi sadece çalışma masasının arkasındaki duvara da uygulayabilirsiniz.

Grinin sakinliğini keşfedin

İnsan üzerinde sakinleştirici etkisi ile bilinen gri, son zamanlarda dekorasyonda ve duvar boyasında sıklıkla tercih ediliyor. Çalışma hayatının verdiği endişeyi ve stresi, gri renginin yarattığı rahatlama ve sakinlik hissi ile atlatabilirsiniz. Özellikle daha açık tonlarını çalışma odası rengi olarak kullanabilir, odanızda aydınlık bir ortam oluşturabilirsiniz. Ciddiyetin rengi olarak da bilinen griyi ayrıca mavi ile birlikte kullanarak da ferah ve rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.

Soğuk nötr renklerle istikrarı yakalayın

Odanın ferah ve geniş görünmesini sağlar, devamlılığı ve istikrarı simgeler. Bu yüzden çalışma odalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilir, çalışma ortamınız için gereken huzuru sağlayabilirsiniz. Bu noktada soğuk nötr renkleri çalışma odası rengi olarak da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu renklerin yanında beyaz mobilyalar kullanarak muhteşem bir kombin oluşturabilirsiniz.

Doğal bir ortam oluşturun

Vizon rengiyle zarif ve çarpıcı bir çalışma ortamı elde edebilirsiniz. Vizon rengini çalışma odanızda beyaz ve ahşap tonları ile kombine ederseniz çalışmak için ihtiyacınız olan enerjiyi vizon rengi sayesinde alabilirsiniz. Vizon doğru renklerle bir araya geldiğinde size motive edici olabilir. Bu rengi hardal sarısı, kırmızı ve turuncu renkleriyle bir araya getirirseniz çalışma ortamınızda canlandırıcı bir etkiye de sahip olabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın