Bvlgari Serpenti, yapay zeka tasarımı bir NFT sanata dönüştü

BULGARI SERPENTI METAMORPHOSIS – Ribbon Cutting and Pop-up Installation Unveiling

Bvlgari, sanatçı Refik Anadol ile yaptığı iş birliği sonucu ortaya çıkan Serpenti Metamorphosis enstalasyonu Milano’da ziyarete açıldı. 

Milano’nun kalbi, her yıl binlerce şehir sakini ve ziyaretçinin buluşma noktası Duomo Meydanı’nı mesken tutan Serpenti Metamorphosis enstalasyonu Bulgari Group CEO’su Jean-Christophe Babin, sanatçı Refik Anadol ve etkinliğin ev sahibesi Chiara Ferragni eşliğinde gerçekleştirilen bir açılış töreni ile kapılarını açtı. 

Bvlgari Group CEO’su Jean-Christophe Babin ve Chiara Ferragni’nin Duomo Meydanı’nda açılış kurdelesini kestiği töreni Terazza Duomo 21’de özel bir parti izledi. Ayrıcalıklı misafirlerin katıldığı etkinlikte, Bvlgari Türkiye marka elçisi, ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya nefes kesti. Davetliler İtalyan şarkıcı Noemi’nin muhteşem müzik performansını takip eden Grazianno della Nebbia’nın DJ setleri ile eğlencenin tadını çıkardılar. Yapay Zeka tasarımı, Refik Anadol imzasını taşıyan üç boyutlu “Serpenti Metamorphosis” enstalasyonu 31 Ekim’e kadar halkın ziyaretine açık olacak.

Metamorfoz kavramından ilham alan multimedya enstalasyonu doğanın güzelliğini ve Bvlgari’nin yılanını yapay zeka data analizi ile dinamik üç boyutlu heykellere dönüştürüyor. Refik Anadol 200 milyondan fazla doğa resmi ve 160 milyondan fazla çiçek resmi kullanarak ilk büyük ölçekli lüks, üç boyutlu, yapay zeka ürünü NFT sanat eserine hayat verdi. 


Bir Cevap Yazın