BÜTÜN GÖZLER MET GALA’DA BULUŞTU

Blake Lively kopya

New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi yararına her yıl düzenlenen ve modanın en büyük gecelerinden biri sayılan 2022 MET Gala gerçekleşti. 2020’de Covid-19 salgını yüzünden yapılmayan ve 2021’de sonbahara ertelenen Met Gala, bu yıl bahar aylarına dönüş yaptı.

ABD’nin en önemli moda etkinliklerinden biri olan Met Gala’da kırmızı halı yürüyüşü Metropolitan Sanat Müzesi’nde gerçekleşti.Moda Antolojisi temasıyla gerçekleşen etkinlikte Kim Kardashian Marilyn Monroe’nun 5 milyon dolar değerindeki elbisesini giyerken, Cara Delevigne’in üstsüz poz vermesi ise gündem oldu.

Pete Davidson, Kim Kardashian

Müzik, sinema, moda ve spor dünyasından yaklaşık 400 ünlü ismin katıldığı gecenin katılımcıları, Metropolitan Sanat Müzesi’nin merdivenlerinde birbirinden gösterişli kostümlerle poz verdi.

Bu yılın teması, “GildedGlamour”, Türkçe’ye “yaldızlı cazibe” olarak çevrilebilir.Bu tema, Amerikan tarihinde 19. yüzyılın sonuna uzanan “Gilded Age” yani “Yaldızlı Çağ”a gönderme niteliği taşıyor. Yaldızlar ise dönemin ışıltılı yanıyla birlikte, gelir eşitsizliğinin artması ve toplumsal huzursuzluğun büyümesini de hatırlatıyor.

“Moda antolojisi” temasıyla düzenlenen etkinlikte ünlülerin giydiği tasarımlar ve kıyafetler gündem oldu. Bazı ünlülerin tercih ettiği tasarımlar beğeni toplarken bazılarının ise “değişik tarzda” gelmeleri olay oldu.

MET ALA’NIN YILDIZLARI

Met Gala’nın yıldızı ise kuşkusuz Kim Kardashian oldu. Medyatik güzel, Marilyn Monroe’ya ait olan ve 5 milyon dolar değerindeki elbiseyi giydi. Saçlarını da Monroe gibi sarıya boyayan Kardashian eleştirmenlerden tam not aldı. Kardashian, elbiseye girmek için son 3 haftadır hiç şeker ve gluten yemediğini de söyledi.

CARA DELEVINGNE’İN BEDEN MAKYAJI

Met Gala’nın bir başka dikkat çeken ismi de ünlü model Cara Delevingne oldu. Delevingne kırmızı takımının ceketini çıkarınca makyajla giydirilmiş bedeni ortaya çıktı. Sadece göğüslerini kapatan, altın rengi beden makyajıyla boy gösteren ünlü İngiliz model de moda eleştirmenlerinin beğenisini topladı. 


Bir Cevap Yazın