Burç Yorumu

Koç
Koç

Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan) Bu dönemde kişisel alanda oldukça hareketli, cesur ve yeni adımlara açık gözüküyorsunuz. Sözlerinizle, görüşleriniz ile dikkat çekebilirsiniz. İletişim ve yakın çevrede olup bitenler açısından oldukça hızlı günlerde söz konusu. Bu sıralar yazışmalar, konuşmalar ve görüşmeler daha da önemli olabilir. Gruplar, arkadaşlıklar içinde daha sakin düşünmelisiniz. Ev ve ailevi işler hız kazanırken, ilerleyen günlerde eviniz, aileniz ve sevdikleriniz yönünde daha fazla çaba içinde olacağınızı söyleyebiliriz.

Boğa
Boğa

Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs) Bu dönemde bazı öngörülemeyen ya da yönetilmesi güç durumlara, risklere dikkat etmek gerekiyor. Bitişler de gündeme gelmekte. Parasal konularda, harcama gerektiren durumlarda daha uyanık olmak gerekebilir. Yakın dönemde bu koşullara özellikle dikkat etmek gereği var. İş hayatında destek arayışı, kaynakları doğru kullanma ve sizi zorlayan koşulları aşmak için çabalar söz konusu. Yakın çevrenizde, ailenizi ilgilendiren konularda daha hızlı adımlar atabilirsiniz.

İkizler
İkizler

Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran) Bugünlerde gruplar, arkadaşlıklar ve gelecekle ilgili hedefleriniz açısından canlandırıcı fırsatlar gelişmekte. Sosyal alanda hareketlilik dikkat çekerken, siz de kişisel alanda, kendi niyetleriniz yönünde önemli adımlar atabilir, başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu dönemde daha sakin olmakta fayda var. Uzaklar, kendi fikirleriniz ve iletişim açısından daha sert koşullar olabilir. Şahsi açıdan önemli değişiklikler de gündeme gelebilir. Şu sıralar para durumunuzu, ailevi konuları içine alan bir çaba içerisinde olabilirsiniz.

Yengeç
Yengeç

Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz) Mesleki alanda, iş konularında daha girişken ve cesur davranabileceğiniz günlerdesiniz. Bu dönemde kendinizi ispat etmek yönünde daha aktif davranabilirsiniz. Ancak belirsizlikler ve endişe getirebilecek temalar da var. Düşüncelerinizi toparlamalı ve zihinsel açıdan dengede kalmaya bakmalısınız. Ortaklı işler, parasal konular bazı gerginlikler getirebilir. Kişisel alanda daha etkin ve hızlı davranmaya başlayabilirsiniz. Şahsi alanda önemli girişimler de gündeme gelecek.

Aslan
Aslan

Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos) Koç burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür sizi yeni çevrelere, yeni fikirlere daha açık kılmakta. Uzaklarla ilgili projeler, eğitsel işler ve yolculuklar açısından ilgi çekici gelişmeler mümkün. Aynı zamanda arkadaşlıklar ve gruplar açısından da hareketli günlerdesiniz. Bu dönemde grup çalışmalarında, özellikle ilişkiler alanında daha sakin ve akılcı olmaya bakmalısınız. Biriken gerilimler söz konusu olabilir. İlerleyen günlerde sizi duygusal açıdan etkileyen bir konuda daha gerçekçi olmaya bakmalısınız.

Başak
Başak

Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül) Bu dönemde endişelerinizi, korkularınızı dengelemek ve gerekiyor ise, harekete geçmek yönünde adım atmak önemli sayılır. Ortaklı işler, parasal konular, miras ya da borç gibi durumlar dikkat çekebilir. Aynı zamanda işte görevler ve yenilikler de söz konusu. Cesaret göstereceksiniz. İş ve çalışma ortamınıza ait konularda daha özenli ve esnek olmaya gayret etmelisiniz. İlerleyen günlerde sizi duygusal ya da ailevi yönde ilgilendiren bir hedef için daha çok şey yapmak istediğinizi görebilirsiniz.

Terazi
Terazi

Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim) Güneş ve Merkür karşıt burcunuz Koç’ta ilerlerken, önemli sonuçlar, yeni dengeler ve muhasebe getiren koşullar var. Bu dönemde evlilik ya da ortaklıklar yönünde daha çok şey yapabilirsiniz. Ayrıca uzaklar, eğitsel uğraşlar ve yeni insanlar da size yol gösterebilir. Bu dönemde bu konularda daha çok adım atabilirsiniz. Ancak aşkta ve spekülatif konularda gerginlikler olabilir. İlerleyen dönemde, özellikle mesleki alanda, içine ailenizi de alabilecek konular içinde daha gayretli ve girişken olabileceğiniz koşullar var.

Akrep
Akrep

Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım) Bugünlerde sağlığınıza, iş ortamındaki konulara ve sizi bedenen yıpratabilecek koşullara daha bilinçli yaklaşmalısınız. İşle ilgili yeni koşullar olabileceği gibi, bazı endişeler, huzursuzluklar ya da parasal açıdan stres yaratan durumlar olabilir. Düşüncelerinizde sakin kalmaya bakın. Eve, aileye, toprağa ait gelişmeler yorucu olabilir. Daha akılcı hareket edebileceğiniz ve uzaklarla, yeni insanlarla işlerinizde girişimci olabileceğiniz adımlar gündeme gelebilir.

Yay
Yay

Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık) Güneş ve Merkür Koç burcunda ilerlerken yaratıcı alanda kendinizi gösterme isteği ve cesur adımlar dikkat çekiyor. Bu dönemde çocuklarınız, sevdikleriniz ve aşk hayatınız açısından oldukça hareketli günler var. Diğer yandan karşılıklı konulara ve kimi zaman muhalefet yaratabilecek hassasiyetlere de dikkat edilmeli. Evlilik, görüşmeler ve denge gerektiren olaylara daha sakin yaklaşmalısınız. Ortaklı bir iş, eve, ailenize yönelik sizi duygusal açıdan bağlayan bir konuda çaba içinde olabilirsiniz.

Oğlak
Oğlak

Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak) Bu dönemde ailenizi, eve ve yerleşime yönelik konuları öne çıkaran, bitişler ve yeni başlangıçlar getiren hızlı değişiklikler gündeme geliyor. Ev sizi daha fazla meşgul edebileceği gibi, iş ve uğraş gerektiren durumlar da öne çıkabilir. Çalışma ortamınız daha meşgul olabilir. Bu konulara, iş ortamına, sağlık ve düzen konularına daha özenli yaklaşmalısınız. Karşılıklı konular, hassasiyetler, eşinizi de içine alan konularda daha fazla çaba göstermeniz söz konusu olabilir.

Kova
Kova

Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat) Bu dönemde artan iletişim ve hareketlilik özellikle yakın çevrenizde ve düşüncelerinizde canlılık yaratıyor. Görüşmeler, ziyaretler ve düşüncelerinizi daha cesur şekilde ortaya koymak için imkanlar var. Bu dönemde yaratıcı alanda, aşkta ve sahnede daha olumlu koşullar bulabilirsiniz. Bu konulara odaklısınız ancak yine de şahsi alanda bazı gerginlikler gündeme gelebilir.İlerleyen günlerde iş ve çalışma konularına, zamanınızı alan girişimlere odaklı olabilirsiniz.

Balık
Balık

Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart) Bu dönemde Güneş ve Merkür Koç burcunda ilerlerken kaynaklarınız, maddi durumunuz ve harcamalarınız açısından daha hızlı adımlar, girişimler var. İş hayatında kendinizi göstermek durumundasınız. Ancak bu arada evinizi, ailenizi, yerleşimi ilgilendiren değişiklikler de gündeme gelebilir. Bu konularda, evde daha fazla hareket var. Kimi zaman bağlayıcı durumlar da öne çıkabilir. İlerleyen günlerde sevdiklerinize, çocuklara ve kendinizi öne çıkarabilecek fırsatlara karşı hareketsiz kalmayacaksınız.