Brooks Brothers 200 Yaşında

BROOKS BROTHERS FW18 FIRENZE PALAZZO VECCHIO JANUARY 2018PITTI IMMAGINE UOMO’NUN ONUR KONUĞU BROOKS BROTHERS OLDU

Brooks Brothers 200 Yaşında

Amerika’nın en eski giyim markası Brooks Brothers, 200. Yıl etkinlikleri kapsamında ilk kutlamayı İtalya’nın Floransa kentinde düzenlenen Erkek ModaBROOKS BROTHERS FW18 FIRENZE PALAZZO VECCHIO JANUARY 2018 Haftası Pitti Immagine Uomo 93’te moda şovuyla yaptı.

Brooks Brothers, 10-14 Ocak tarihlerinde Floransa’da düzenlenen Pitti Uomo Moda Haftası’nda boy gösterdi. 10 Ocak’ta Palazzo Vecchio Salone dei Cinquecento’dagerçekleşen moda şovunda Brooks Brothers’ın klasikleşmiş erkek ve kadın koleksiyonundan örnekler sundu. Defileyi Ünlü modacı ve aynı zamanda Brooks Brothers’ın kadın koleksiyonu tasarımcısı Zac Posen başta olmak üzere çok sayıda ünlü isim, moda editörleri ve moda severler izledi.

Brooks Brothers 100 yıl öncesinin stiline sadık kalarak ikonik koleksiyonlarını genç ve cool bir şekilde yeniden yorumladı. İtalyan Flarmoni Orkestrası’nın canlı performansı eşliğinde düzenlenen defilede, 51 model Brooks Brothers’ın erkek koleksiyonunda yer alan lacivert ve altın tonlarının hakim olduğu takım elbise, pantolon, ceket ve paltolarla göz doldurdu. Özel teknolojik yenilikler kullanılarak hazırlanan kazaklar dikkat çekerken ikonikleşen camel palto markanın 200. yaşında yeniden görücüye çıktı. Kolej görünümden uzaklaşarak daha cool bir çizgide olan lacivert blazer ceket farklı kombinasyonları ile gösterildi. Brooks Brothers’ın müşterilerinden Hollywood yıldızı Fred Astaire tarzından ilham alınarak tasarlanan ikonik çizgili kravat özel kumaşı ile kemer görüntüsünde moda severlerin beğenisine sunuldu.

Defilede kadın koleksiyonuna ait şık smokin ceket, ipek satenden bordo pijama seti, tüvit ceketin altına giyilen motifli kazaklar büyük beğeni topladı.

Markanın imzasını yansıtan etkinliklerden birisi de Brooks Brothers’ın nefes kesici marka geçmişine ait efsanevi arşivinin yer aldığı sergi oldu. Sergi 11-14 Ocak tarihlerinde ziyarete sunuldu. BROOKS BROTHERS FW18 FIRENZE PALAZZO VECCHIO JANUARY 2018

Brooks Brothers Başkan ve CEO’su Claudio Del Vecchio markanın 200.Yıl etkinliğinin Pitti Uomo’da gerçekleştirilmesi ile ilgili şunları söyledi: “Yıldönümümüz moda endüstrisinde önemli ve tarihi bir kilometre taşına işaret ediyor. Eski olduğumuz için iyi değiliz, iyi olduğumuz için eskiyiz. 200’üncü yılımızı da gelenek ve inovasyonun harmanlandığı önemli bir an olarak görüyoruz. Pitti Uomo erkek giyim sektörü için önemli bir global platform ve Brooks Brothers olarak kutlamalarımız kapsamında moda şovumuzla burada yer almaktan çok mutluyuz.”

Pitti Immagine’nin CEO’su, Raffaello Napoleone, Brooks Brothers’ın bu önemli yıldönümünde Floransa ve Pitti Uomo’yu yıl boyunca sürecek kutlamalarına başlangıç noktası olarak seçtiği için çok memnun olduğunu ifade etti. Napoleone şunları da söyledi; “Gerçek stil ikonu olan Brooks Brothers’ın Pitti Uomo’nun bu yılki özel konuğu olarak şehrin sembolü olan Palazzo Vecchio’da yer alması markanın 200 yıllık tarihine damga vuracak bir etkinlik oldu.”


Bir Cevap Yazın