Blogger Duygu Şenyürek ‘Gülüş En Güzel Giysidir’

15927306533_3303d68339_b

15927306533_3303d68339_b Sizi daha yakından tanıyalım.  Kendinizi ve yaptığınız işi nasıl tanımlıyorsunuz?
1983 yılı Adana doğumluyum. 2 yaşında bir oğlum var. İktisat bölümü mezunuyum. 3 yıl bir bankada çalıştım. Ardından çalıştığım bankadan ayrılarak ‘Moda Tasarım ve Styling’ okudum. Her zaman sosyal biriydim ve insanları tanımayı seven bir yapım vardır. Giyinmeyi, alışverişi, styling yapmayı çok seviyorum. Bu sevgim zaman içerisinde blog yazmayla beraber işe dönüştü. İşim, aslında moda güncesi tutmak gibi. Gün içinde giydiklerimi paylaşır, takipçilerime kombin önerileri sunarım.

Ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz, açıklayabilir misiniz?
Moda markaları ile işbirliği yapıyorum. Örneğin, bir marka yeni sezon koleksiyonunu ön plana çıkarmak, tanıtmak istiyor. Ben o ürünlerle kendi tarzımda kombinler yapıyorum, giyiyorum ve fotoğrafIıyorum. Ardından giydiğim kıyafetle ilgili küçük bir yazı yazıyorum ve bu yazıyı blogum da dahil olmak üzere sosyal medya hesaplarımda paylaşıyorum.

Moda ve alışverişe ilginiz ne zaman başladı? Bu işe nasıl başladınız?
Klasik olacak ama küçüklüğümden beri süse ve giyim kuşama çok meraklıydım. Bu konuda etrafımdan iltifatlar alırdım. Bu iltifatlar bir süre sonra tavsiye vermelere dönüştü.Kendimi tam anlamıyla bildiğim ve bunu işe dönüştürmeye karar verdiğim zaman moda tasarım kursuna başladığım zamandır.

Alışveriş ve modanın hayatınızdaki yeri ve önemi nedir?
İşimin büyük bir parçası olduğu için alışveriş ve modanın hayatımdaki yeri çok büyük.
Kıyafetler, ayakkabılar, çantalar arasında kendimi çok mutlu hissediyorum.

Güzel giyinmek ne anlama geliyor?
Güzel giyinmek  günün son trend parçalarını giymek değildir. Kendinizi, vücudunuzu tanıyıp ona göre giyinmelisiniz.

Giyim tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Feminen, şık, minimalist parçaları seviyorum. Haftasonları tercihim ise genelde spor- şık tarzda oluyor.

Nerelerden alışveriş yaparsınız?
Genelde AVM’lerden alışveriş yapıyorum. Festival ve şenlikleri kaçırmıyorum. Yurtdışına çıktığımda özellikle Milano’daki ara sokalarda yer alan vintage ve ikinci el butiklere mutlaka gidiyorum.

 Asla giymem ve kullanmam dediğiniz şeyler var mı?
‘Asla’ kelimesini moda için kullanmamaya karar verdim. Ne zaman ‘bunu asla giymem’ dersem kendimi o giysinin içinde buluyorum…

Gardırobunuzun joker parçaları neler?
Beyaz gömlek ve tişörtlerim, jeanlerim, siyah mini elbiselerim, portföy çantalarım, stilettolarım ve Tia kolyelerim 15526932264_d67e73fbc6_bvazgeçilmezimdir.

Moda ve stil konusunda en başarılı gördüğünüz kişiler kimler?
Eda Taşpınar, Deniz Berdan, Olivia Polermo, Kate Moss, Alexa Chung başarılı bulduğum isimler…

Okuyucularımıza verebileceğiniz moda ve stil önerileri neler?
Trend parçaları kendilerine uyarlayıp ona göre uygulamaları gerekiyor. En önemli şey, vücut tiplerine göre giyinmek ve her zaman gülmektir. Gülüş en güzel kıyafettir.

Kendiniz ve moda ile ilgili gelecek planlarınız var mı?
Var olan planımı çok yakın zaman önce gerçekleştirme fırsatım oldu.’Tia’ adlı kolye markamı çıkardım. Tia, kendi kolyenizi tasarlayabileceğiniz bir marka. Kolyelerimi ‘tiastore.com’da online olarak satıyorum.

Blog yazarlığının ülkemizdeki durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bence blog yazarlığı son 2 yıldır oldukça yükselişte ve bilinirliği artıp daha da iyi yerlere gelecek. Biz bir nevi anlık haber paylaşımı yapan, online moda yazarlarıyız.


Bir Cevap Yazın