Birlik ve beraberlik içinde olursak bize kimse bir şey yapamaz…

İzmir’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 1.yıl dönümünde, hain FETÖ örgütünün darbe girişimine karşı binlerce İzmirli Konak Meydanı’na 7’den 70’e ellerinde Türk bayraklarıyla akın etti.
Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da Almanya’da çok önemli bir iş yemeğindeyken darbe girişimi olduğunu gelen mesajlardan öğrenmiştim.
Türkiye’de yaşananlara şaşkınlık içinde dikkat kesildiğimde, ailemi ve
sevdiklerimi bir daha göremeyeceğim paniğine kapıldım. O gece, Almanya’da geçirdiğim o berbat saatleri Allah bir daha yaşatmasın.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirdiği canlı telefon bağlantısında, “Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dediğinde ve halk sokağa çıkıp darbecilere dimdik karşı durduğunda Türkiye için yeni bir sayfa da açılmış oldu. Türk halkı birlik beraberlik duygusuyla tek vücut oldu ve tüm dünyaya bu ülkede hiç kimsenin darbe yapmaya gücünün yetmeyeceğini gösterdi.
Geçen yıl 16 Temmuz öğleden sonra bulduğum ilk uçakla Almanya’dan İzmir’e döndüm. Ve o zaman, ben de her yıl 15 Temmuz’da meydanlarda olacağıma söz verdim. 15 Temmuz Cumartesi günü Konak Meydanı gerçekten inanılmazdı. Muhteşem bir kalabalık vardı.
İzmirlilerin Konak Meydanı’nı doldurması ile başlayan demokrasi nöbeti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı‘mızın okunması ile başladı.
Ardından, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’nın zarif eşi dostum,
Sevgili Pınar Kaya ve yine her zaman her yerde gönülden desteklediğim dostum AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Gerçek Tekin olmak üzere birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek duygu dolu anlar yaşadık. İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız da 15 Temmuz hain darbe girişiminin milletçe engellenmesinin 1. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmanın bir yerinde “15 Temmuz gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet İlkeleri etrafında birleşenler, bu ulvi amacın gerçekleştiricisi olacaklardır” dedi.

Birlikte, beraberce daha güçlüyüz.
Bize kimse hiç bir şey yapamaz.
Bunu bir kez daha hissetmek bana çok iyi geldi…

Fatma Nişancı, Vahide Yılmaz, Gerçek Tekin ve Pınar Kaya ile birlikte Konak Meydanı’nda inanılmaz bir akşam yaşadık


Bir Cevap Yazın