Bask Yapi A.Ş Yönetim Kurulu Başkani Mustafa Aladağ: “Kendi yaşayamayacağımız hiçbir projeyi hayata geçirmiyoruz”

Mustafa Aladağ divamagazinSarnıç’ta “Kahverengi” isimli çok özel bir villa projesine start veren Bask Yapı A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aladağ, gerçekleştirdiğimiz röportajda sorularımızı içtenlikle yanıtladı…

Mustafa Bey, sizi yakından tanımak istiyoruz, kendinizden bahseder misiniz?

Bask Yapı Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı’yım. Aynı zamanda avukatım. Bask Yapı A.Ş, kökleri 2005 yılına dayanan inşaat deneyimimizin sonucu… Şu an Gaziemir Sarnıç’ta KAHVERENGİ projesini gerçekleştiriyoruz. Başlayalı 20 gün olmasına karşın, projemizde kaba inşaatın gerçekleşme oranı yüzde 50 seviyesinde. Yaklaşık bir ay içinde kaba inşaatı bitirmeyi tasarlıyoruz. 10 ayda ise projeyi tamamlayıp teslim edeceğiz.

Neden Sarnıç’ı seçtiniz?

Bize projenin detaylarından bahseder misiniz? Sarnıç, İzmir’in hızla gelişmekte olan bir bölgesi. Aynı zamanda dikey yapılaşmanın olmadığı, kat yüksekliğinin 3 ile sınırlı olduğu, 3 tarafı orman ile çevrili, havaalanına ve İzmir-Aydın otobanına yakın, temiz bir doğaya ve havaya sahip, kendi içinde çok özel bir bölge. Ayrıca gelişen bu bölgede konut ihtiyacı da söz konusu… Biz Sarnıç’ta özel bir yaşam alanı sunmak istedik ve bu yüzden bu bölgeyi tercih ettik. Sarnıç bana göre, İzmir açısından İstanbul’un Göktürk’ü olmaya aday.

Projenin adını neden “Kahverengi” olarak seçtiniz? Projenin özellikleri nelerdir, söz eder misiniz?

Biz, renk temasıyla projeler yapma düşüncesindeyiz. Ayrıca kahverengi benim en sevdiğim renk. Bundan sonraki projelerimizde de renk temasıyla projeler gerçekleştireceğiz. Farklı renklerle farklı projeler üreteceğiz. İzmirliler birkaç yıl içinde İzmir’de Kahverengi’nin yanı sıra mavi, yeşil, sarı, turkuaz, kırmızı, mor vs. renklerle projelerimizi görecekler. Kahverengi projesinde, proje ismiyle uygun olarak dış cephelerde Afrika’ya has 100 yıl ömrü olan İroko ağacından estetik bir cephe kaplama kullanacağız. Proje 47 villadan oluşuyor, müstakil bir yaşamı öngören ve ailelerin yaşamlarını bağımsız ama aynı zamanda Bask Yapi divamagazinsosyal bir şekilde sürdürecekleri alanlardan meydana geliyor. Her evin 2 adet terası ve kendine ait 2 bahçesi var. Bu bahçeler salon ve mutfak önünde peyzajla güzel bir şekilde estetize edilmiş durumda. 4.000 m2 yeşil alanımız mevcut. Tüm site bir bütün olarak ince bir estetik zevkle tasarlandı. Projemizde 41 adet 4+1 ve 6 adet 5+1 dubleks çatı katlı toplam 47 adet villa yer alıyor. En küçük villa brüt 292,62 m2, en büyük villa ise brüt 349,09 m2’dir. Projede tüm kalemlerde kaliteli malzemeler kullanmaktayız. Her şeyden önce deprem yönetmeliğine uygun bir yapı inşa ediyoruz. Doğalgazlı yerden ısıtmanın olacağı sitemizde, standart olarak Mitsubishi Elektric klimalar, Alusel panjurlar, Linea Rossa doğramalar, Vitra vitriiyeler, Artema armatürler, Franke ankastreler, Dortek kapılar, Aypro akıllı ev sistemleri ile son derece özel ve kaliteli bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Ayrıca tüm uygulamaları 1. kalite işçilikle yapıyoruz. Sosyal donatı olarak havuz, hamam, sauna ve spor salonumuz var. 24 saat güvenlikli bir site olacak. Projemizde her eve 1 adet kapalı otopark yapılmakta. Fiyat politikası da son derece uygun. Gaziemir bölgesinde bu kadar fazla adetli emsali olmayan bir proje… Villa hayatı sunmamıza karşın daire şeklinde tasarlanmış yakın bölgelerdeki projelerin bir kısmından bile yüzde 50 – 60 oranında daha uygun iyata satışa sunmuş durumdayız.

Projeniz kim/kimlere hitap ediyor. Kimler niçin sizin projenizden villa almalı?Bask Yapi divamagazin2

Her şeyden önce şunu belirtmek isterim ki; biz içinde oturmayacağımız/oturamayacağımız, bir tarafının işçiliğini ya da kullanılan bir malzemeyi beğenmediğimiz bir proje yapmıyoruz. Projede her şeyi sanki içinde biz yaşayacakmışız gibi kaliteli malzeme ve işçilikle inşa ediyoruz. Bu özeni arayanlar bizden konut almalı. Yine şehrin gürültüsünden uzak, ama ana ulaşım noktalarının hemen yanında, özellikle havayoluyla sık sık seyahat eden ve şehir traiğinden muzdarip, bağımsız bir yaşam alanında, güvenlikli ve elit bir sitede yaşamak isteyenler mutlaka bu projede yer almak isteyeceklerdir. Ayrıca iş yeri Gaziemir bölgesinde olan ama buraya uzak başka yerlerde, örneğin; Güzelbahçe, İnciraltı, Karşıyaka ve benzeri yerlerde yaşayan kişilere, zamanlarının ciddi bir kısmını trafikte geçirmeksizin aynı yaşam standardını bu site de 3-4 kat daha ucuza Sarnıç’ta sunuyoruz.

İlerleyen dönemlere ilişkin projeleriniz neler?

Bask Yapı A.Ş olarak dünyanın en güzel kentlerinden biri olan İzmir’i daha güzel kılacak insanların mutlu yaşayacakları mekanları başta Gaziemir bölgesi olmak üzere İzmir’in bir çok yerinde inşa etmeye devam edeceğiz. Bizim de mütevazı katkılarımızla İzmir daha da güzelle-şirken, Bask Yapı da İzmirlilerin desteğiyle bir dünya markası olmayı hedefIenmektedir.

   Facebook  / Instagram 

  Adres: Mansuroğlu Mah. 286 Sk. NO.35 Gültekinler Sitesi A Blk. K.2 D.6 Bayraklı/İZMİR 35600 İzmir

  Telefon: 0850 228 8404

Bask Yapi divamagazin3


Bir Cevap Yazın