Balkonunuzu yaşam alanına çevirin

balkon dekorasyon 1

Ufak değişikliklerle ya da el emeği ürünlerle balkonunuzu evin diğer odaları kadar konforlu hale getirip huzurlu ortamlar yaratabilirsiniz.

Güneşin yüzünü iyice gösterdiği, doğanın tüm ihtişamıyla kendini gösterdiği bugünlerde balkonda vakit geçirmek bambaşka bir zevk olur. Pandemi süreci ile birlikte balkonlar şehirde yaşayanlar için nefes aldıracak tek kaçış rotası oldu diyebiliriz. Hem aileniz ile keyifli bir hafta sonu etkinliği yapmak hem de kullanmadığınız eski ahşap mobilyaları değerlendirerek balkonlarınıza renk katmak istiyorsanız, yaşam alanlarını güzelleştirmeye yönelik ‘kendin yap’ çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Kendi emeğinizle balkona küçük ve kullanışlı ürünler ekleyebilirsiniz. Geri dönüştürerek kullanacağınız ahşaplar, ovalleştirilmiş yapısıyla yumuşaklık hisse veren ahşap saksılar, katlanır ahşap masa takımlarını, ahşap boyalar ile işlevsel hale getirebilirsiniz.

Evin genelde en küçük alanı olan balkonlardan en iyi şekilde faydalanmak için özel dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu konuda hasır, bambu, ahşap ürünler yardımcınız olabilir. Küçük ve soft ışık veren aydınlatmalar da balkonunuzda sıcak bir hava esmesine sebep olabilir. Balkon süsleri daha dekoratif ve şık bir balkon görüntüsü sunar.

Masa takımını kırmızı, turuncu gibi sıcak renklere boyayarak hem iştahınızı arttırıp hem de soğuk günlerde içinizi ısıtarak balkonda keyifle kahvaltı yapabilirsiniz.

Dar balkonunu yeniden yaşam alanına çevirmek için dikey yerleşim temeli üzerine kurmak daha mantıklıdır. Balkonunuzda güneşin gelme miktarına göre seçeceğiniz bitkiler gününüzü neşelendirebilir. Saksılarınızı dikey olarak yerleştirilerek ışıktan daha fazla faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Balkonunuz çok küçük ve fazla bir sey koymaya imkan vermiyorsa stil sahibi bir masa ve sandalye bile onu güzelleştirebilir.


Bir Cevap Yazın