Balenciaga son koleksiyonunu video oyunuyla tanıttı

balenciaga5-kopya

Balenciaga, 2021 sonbahar koleksiyonu tanıtımını distopik bir dünyada geçen Afterworld: The Age of Tomorrow adlı video oyunuyla gerçekleştirdi.

Bu yıl koronadan dolayı herşey olduğu gibi moda dünyası da etkilendi. Moda şovları gerçekleşemediği için koleksiyon tanıtımları kuklalarla, oyuncak bebeklerle ya da dijital olarak yapıldı. Balenciaga ise sonbahar koleksiyonu 2031’i bir video oyunuyla tanıttı.

Balenciaga oyun ve koleksiyonun, 2031’de geçen alegorik bir macera dizisi yaratma yoluyla yakın bir geleceği hayal ettiğini açıkladı. Balenciaga’nın baş tasarımcısı Demna Gvasalia’nın hayal gücünü hayata geçiren Unreal Engine adlı oyun tasarım firması, beş farklı aşamadan oluşan bir dünyanın kapılarını aralıyor. Oyunda yer alan 50 avatarın tümü de neo-orta çağ stilinde kostümler giymiş olarak karşımıza çıkıyor.

Geleceğe bir bakış sunuyor

Oyunun ortamları ve karakterleri, yeni koleksiyona ve giyilmesinin planlandığı geleceğe derinlemesine bir bakış oluşturuyor. Balenciaga, bir kahraman avatarının farklı bölgeler boyunca ilerlediği interaktif, oyunlaştırılmış bir yolculukla anlatıldığı şekilde, Balenciaga Fall ’21 temasının insan kaderi olduğunu açıkladı.

Gvasalia sonbahar 2021 koleksiyonu için değişken giysiler tasarlamış. Bunların büyük bir çoğunluğu ise geri dönüştürülen materyallerden üretilmiş. Koleksiyonun en dikkat çekici parçası ise ortaçağ şövalyelerinin zırhını tamamlayanlara benzeyen gümüş ve altın rengi çizmeler. Bütün koleksiyonun göze çarpan bir başka özelliği ise giysilerin eskitilmiş görünümü. Gvasalia’ya göre, sürdürülebilirlik ve akıllı tüketim yakın gelecekte bizi giysilerimizi parçalanana kadar giymeye itecek. Bu nedenle tasarımcı koleksiyonu fazlaca giyilmiş ve eski gibi görünen giysilerle donatmış. Bu distopik dünyayı keşfetmek ve koleksiyonu görmek istiyorsanız Afterworld: The Age of Tomorrow oyununu oynayabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın