AXE’ın Türk Erkeklerine Özgürleşme Çağrısı “Kırdıysak Özür Dileriz”

1520355936_CanBonomo_AlperEroglu_BurcuEsmersoy_Metin_HaraErkek bakım markası AXE, erkekleri özgürleştirme yolculuğunda yeni adımını “Kırdıysak Özür Dileriz” diyerek attı. AXE’ın yeni ürünü AXE Gold’un lansmanı, Unilever Kişisel Bakımdan Sorumlu Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu ev sahipliğinde, Burcu Esmersoy, Metin Hara ve Can Bonomo’nun erkeklik klişeleri üzerine yaptıkları keyifli sohbetle gerçekleşti.

AXE, bilinen en büyük erkeklik klişelerini birbiri ardına yıkarak özgürleşme çağrısı yaparken yine müziğin evrensel dilini kullandı. Geçtiğimiz yıl Nilüfer’in unutulmaz “Erkekler Ağlamaz” şarkısını, “Erkekler De Ağlar” olarak coverlayan Can Bonomo, bu kez erkeklere “Beni Affet” şarkısı ile seslendi. Can Bonomo canlı performansında erkeklere gönülden kopan bir özürle, kırgınlıkları arkada bırakarak özgürleşmek için ilham verdi.

Erkek adam özür diler mi? Toplumumuzda çocuk yaşlardan itibaren öğretilen, hatta dayatılan “erkek adam özür dilemez” tabusu, erkeklerin kendilerini istedikleri gibi ifade etmelerinin çoğu zaman önüne geçerek, konuşulması bile imkansız konular arasında yerini alıyor. Axe, kalıplaşmış erkeklik kurallarının dışına çıkıp, erkekleri özgürleştirmenin zamanı geldiğine inanıyor, gerekirse “özür dileyerek” beylik erkeklik klişelerden kurtulmalarını destekliyor.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 10 ülkeden 3.500 erkeğin katılımı ile gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre; Türk erkekleri kendileri hakkında onlar için her şeyin kolay olduğu ve zorluk çekmediklerinin düşünüldüğü kanısındalar. Erkeklerin % 41’i yargılanmaktan çekindikleri için kendileri gibi görünmekten korkuyor. %72’si ise “gerçek erkek nasıl davranmalı” konusunda diktelerle büyütüldüğünü söylüyor.

1520356004_Burcu_EsmersoyÖzür dilemenin bilimsel ve duygusal yönünü anlatan Metin Hara; “Her insan kalbinde bir yükle doğar ve bu yükü yaşamı boyunca taşır. Ama her kalbin kaldıracağı bir sınır vardır. Bu sınır sevgiyle, aşkla ya da öfke ve pişmanlıkla dolabilir. Özür dilemek kalpteki pişmanlığı alırken, yerine sevgi koyabilmemiz için yer açar, özür diledikçe kalbimiz pişmanlık yükünden kurtulur ve hafifleriz” dedi. Metin Hara özür dilemenin bize hissettirdiği duyguyu katılımcılarla yaptığı “Kalbin Ekseninde Bir Özür” meditatik çalışması ile paylaştı.

Unilever Kişisel Bakımdan Sorumlu Pazarlama Direktörü Alper Eroğlu; Axe’ın global kampanyası “Find Your Magic” tüm dünyada erkekleri kendileri gibi olmaları konusunda yüreklendiriyor. Biz de 1520357786_CanBonomo_Sahne_performans__Türk erkeklerine #SeninOlayınNe? diye sorarak herkesin kendi içindeki gücü keşfine rehberlik etmek istiyoruz. Erkekleri kalıplaşmış erkeklik klişelerinden kurtararak, özgürleştirerek kendileri gibi davrandıklarında en çekici hallerine kavuştuklarına inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl ilk tabuyu “Erkekler de Ağlar” diyerek yıktık. Bu yıl ise “Kırdıysak Özür Dileriz” diyerek Axe’ın tüketicilerimizi üzen kırılan kapaklarını yeniledik. Özür dileme hareketinde ilk adımı kendimiz attık” dedi.

Özgürleşmeye yeni AXE Gold ile başlayın 30 yıldır erkeklere ilham veren Axe, kolay kullanım sağlayan ve yenilenen şişe tasarımı ile yepyeni deodorantı Axe Gold’u tüm gün ferahlık için sunuyor. Axe Gold, tazelik hissi veren hoş kokusu ile erkek dünyasına altın bir dokunuş yapıyor.

#KırdıysakÖzürDileriz

#SeninOlayınNe

1520356091_MetinHara


Bir Cevap Yazın