ANNELİK ESTETİĞİ İLE HARİKA BİR VÜCUDA YENİDEN MERHABA

Annelik şüphesiz biz kadınların yaşadığı en güzel ve en özel duygulardan biri. Ancak anne adaylarını en çok düşündüren ve belki de kabuslarına dönüşen unsur ise hamileliğin vücudunda bırakacağı deformasyonlar; sarkmış ve çatlamış karın derisi, diriliğini kaybetmiş ve aşağı doğru gevşemiş göğüsler, genişlemiş kalçalar, bel simit bölgelerinin oluşması ve daha da kötüsü bu deformasyonların diyet ve sporla da düzelmemesi…The cellulite removal plan. White markings on young woman body

Artık üzülmeyin, estetik cerrahi hayatınızı kabusa çeviren sorunlarınıza çözüm oluyor; buna da “Annelik Estetiği” deniyor. Annelik Estetiği, yani dünyada bilinen ve yaygın kullanılan adıyla “Mommy Makeover” annelerin vücudunda gelişen deformasyonları tercihen tek seansta çözümleyen estetik operasyonların kombinasyonuna (bütününe) verilen genel addır. Benim de son yıllarda en sık yaptığım estetik operasyonların ilk sıralarında annelik estetiği gelmektedir.

Annelik Estetiğinde Neler Planlanabilir?

• Sarkmış, çatlamış ve gevşemiş karın derisi yeniden gergin hale getirilebilir ve karın kasları sıkılaştırılabilir. Hatta bu ameliyat sırasında sezeryan izi de düzeltilebilir.

• Diyet ve sporla verilemeyen fazla yağlar liposuction, laser ya da vaser lipolizle alınabilir.

• Sarkmış ve deforme olmuş meme dokusu toparlanıp dikleştirilebilir. • Emzirmeden sonra hacim kaybetmiş meme dokusuna protezle hacim kazandırılabilir.

• Kol ve bacak bölgesi derisi sarkmışsa ve sporla düzelmesi mümkün görünmüyorsa toparlama veya germe operasyonları planlanabilir.

• Genital bölge estetikleri planlanabilir. Burada gevşemiş vajinal kanal sıkılaştırılabilir (vajina daraltma), gevşeyip sarkmış küçük iç dudaklar eski haline getirilebilir (labioplasti), sarkmış dış genital bölge yeniden toparlanıp hacim kazandırılabilir (vulvoplasti)

• Sarkmış ve lekelenmiş yüz derisi tazelenip lekelerinden arındırılabilir. • Gebelik ve emzirme nedeniyle ara verilen botokslara yeniden başlanabilir.

• Cilt kalitesini yeniden kazandırmak, cildi nemlendirmek için PRP ve mezoterapiler gerek yüze gerekse saça uygulanabilir.

02

Ameliyatları planlamadan önce mutlaka hastamı kliniğimde detaylı muayene ederim. Hastamın sağlık durumu, yaşı, deformasyonuna göre ihtiyaçları, yaşantısını ve beklentilerini dinleyip değerlendirme yaptıktan sonra hastamla birlikte bir planlama yapar, yol haritamızı belirleriz. Tüm bu operasyonların planlanmasında elbette her zaman yaptığım gibi önce hastamın sağlık durumunu göz önüne alırım. Buna göre kombinasyonları öncelik sırasına göre şekillendiririm.

Daha hamilelik süreci devam eden veya emziren ancak kliniğime “annelik estetiği istiyorum” diye başvuran değerli annelere de tavsiyem sıklıkla emzirmeleri tamamlandıktan 6-12 ay kadar beklemeleridir.
Hepinize mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diler, annelik estetiği ile ilgili sorularınız için kliniğime beklerim.


Bir Cevap Yazın