Almanya Sokakları Arzum ile Türk Kahvesi Koktu…

500 yıllık kültürel miras Türk kahvesini OKKA markası ile dünyaya yaymaya devam eden ve bunu misyon edinen Arzum, Almanya’nın Stuttgart şehrinde Alman tüketicilere Türk kahvesi ziyafeti sundu.

1562158012_Arzum_Stuttgart__1_

OKKA markasıyla yer aldığı Almanya pazarında Türk kahvesine olan farkındalığı artırmayı hedefleyen Arzum,Almanya’nın en iyi kahve üreticilerinden olan Hochland ile işbirliğine imza attı. #ButFirstMokka adıyla markalaşan girişim şehrin kafelerine, billboard’larına, etkinliklerine taşındı.
Arzum Türk kahvesi üretimini de teşvik ediyor.

Uzun süredir hedef pazarındaki yüksek çevresel duyarlılığı ve Almanya’da artan trendi gözlemleyen Arzum, #NoCapsules akımını desteklemesinin ardından Almanya pazarında dikkatleri üzerine çekti. Bu akımın bir parçası olan Hochland ile yolları kesişen Arzum, Hochland’in Türk kahvesi üretimine destek oldu.

1562158010_Arzum_Stuttgart__3_

OKKA markasıyla Türk kahvesinin dünyaya yayılımındaki makineleşme bariyerini ortadan kaldırmayı hedefleyen Arzum, dünyanın neresinde olunursa olunsun Türk kahvesinin eşsiz lezzetine ulaşılmasına katkı sağlıyor. Aynı zamanda tıpkı bu işbirliğinde olduğu gibi Türk kahvesi üretimini de teşvik ediyor.

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirme Direktörü Mehtap Yıldız konuyla ilgili olarak; ” #ButFirstMokka adıyla markalaşan bu girişimimiz bizim için çok özel ve bir ilk. Kavrulma derecesi, pişirilmesi, sunumuyla 5 asırlık bir hikayenin kahramanı olan, UNESCO’nun ‘İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası’ listesine giren Türk kahvesinin dünyaya yayılımı için tasarladığımız OKKA markamız bugün dünyanın 35 ülkesinde. Biz dünyaya sadece Türk kahvesi sunmuyoruz, bu kültürü de taşıyoruz. Almanya sokaklarına Türk kahvesinin kokusunu yaymak bizim için büyük mutluluk. Stuttgart’ta nereye baksanız Türk kahvesi gördüğünüz, deneyimleyebildiğiniz bir haftaya imza attık. Hochland ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğimiz ile Alman pazarında artık Türk kahvesi üretiminin de bir parçası olduk.’OKKA Hub’ olarak değerlendirdiğimiz seçkin restoranlarda, kafelerde Türk kahvesi OKKA ile servis ediliyor. Almanya pazarına yönelik tüketici davranışlarını daha iyi anlamak için araştırmalar yaparak Arzum OKKA markamızı yerel pazara uygun bir şekilde konumlandırdık. Güçlü ve farklı bir iletişimle özellikle genç kitlenin ilgisini çektik; Türk kahvesini ilk kez deneyimlediklerinde bu keşiften heyecan duyduklarını ve markayı ‘cool’ bulduklarını dile getirdiler. Türk kahvesinin geleneksel lezzetini Almanların yaşam tarzı ile birleştirerek, kahve deneyimlerine yeni bir bakış açısı getirdik. Türk kahvesinin Almanya’da yeni bir hayat tarzı olması en büyük hedefimiz.” dedi.

1562158011_Arzum_Stuttgart__5_

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Hakkında:

1966’da yerli bir marka olarak doğan Arzum, 53 yıldır Türkiye’de hemen her eve girmiş, ve başarısını kısa sürede uluslararası boyuta taşımıştır. Teknolojiyi tasarım ve yaratıcılık ile birleştirerek ortaya çıkardığı ürünlerle tüketicilerinin hayatlarını değiştirmeyi hedefleyen Arzum, yarım asırlık yolculuğunda küçük ev aletleri sektöründe Türkiye’de ilklere imza atarak sektöre yön vermiştir.

Türk malı ilk ütüyü 1967 yılında, ilk mekanik süpürgeyi 1968 yılında, ilk mutfak robotunu 1991 yılında ve ilk elektrikli cezveyi 2003 yılında üreten Arzum, 2001 yılında sektörde 3 yıl garanti uygulamasını başlatarak sektörde garanti sürelerini uzatan ilk marka olmuştur.

“Sen dokunursun değişir dünya” mottosuyla tasarladığı ürünlerle, yerel ve uluslar arası birçok prestijli ödüle layık görülen Arzum, 2014 yılında da, Türk kahvesinde bir devrim yaratarak, doğrudan fincana servis özelliğiyle bir ilk olan Arzum OKKA Türk Kahvesi Makinesi yurt içi ve global pazara sunarak büyük bir başarı elde etmiştir. 2015 yılında dünyadaki devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality Programı kapsamına alınan Arzum, OKKA’nın başarısı ile Türk kahvesi kültürünü dünyaya yaymak üzere global bir misyonu da yerine getirmektedir.

Bugün Arzum, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere 6 ürün kategorisinde 250’den fazla ürünüyle yılda 3 milyonu aşan satış gerçekleştiren Arzum, dünyanın 35 ülkesinde 10 milyon eve ulaşarak”dünya markası olma” yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Arzum, ülkemizde altıncısı düzenlenen Superbrands Türkiye 2016’da 6.kez Türkiye’nin ‘Süper Markaları” arasında yer aldı.

Detaylı bilgi için: www.arzum.com.tr

https://www.instagram.com/arzumkucukevaletleri/

https://www.facebook.com/arzumevaletleri/

https://twitter.com/ArzumEvAletleri

1562158012_Arzum_Stuttgart__6_


Bir Cevap Yazın