Ahmet Kural’ın açıklamasını sunduğu için tepkilerin odağı oldu

Oyuncu Ahmet Kural ve Şarkıcı Sıla, aralarında geçen olaylı kavganın ardından Türkiye’nin gündemine oturmuşlardı. Sıla, Kural hakkında savcılığa fiziksel şiddet şikayetinde bulunmuştu. Kanal D ana haber sunucu Buket Aydın ise Kural’ın açıklama videosunu ana haberde sundu.

Kural’a cevap hakkı tanıyan Buket Aydın, bu tutumundan sonra eleştiri yağmuruna tutulduğunu belirtti.

Buket-divamagazin

“Yerimizde kim olsa bunu yayınlardı”

Gülşen Yüksel Salt ve Müge Dağıstanlı’nın 2. Sayfa programına konuk olan Buket Aydın, “Sıla ve Ahmet Kural olayı Türkiye’nin gündemini belirledi. Biz de Kanal D ekibi olarak Ahmet Kural’a ulaştık. O da biz bir video gönderdi bizde yayınladık. Bu habercilik başarısıdır bizim yerimize kimse olsa bunu yayınlardı. Sonra hemcinslerimden ‘Neden bu videoyu neden yayınladınız?’, ‘Neden cevap hakkı tanıdınız?’, ‘Onu suçsuz mu göstermeye çalışıyorsunuz’ gibi yorumlar aldım. Halbuki ne alakası var.” diye konuştu.

aydın-divamagazin

Bunu yargılayacak en son kişi benim

Aydın, Ahmet Kural’ın açıklamasını sunmasının ardından Sıla’yı aradığını söyledi. Ardından sözlerini şöyle sürdürdü; “Videodan sonra ben Sıla’yı aradım. Sıla, bana ‘Neden bu haberi verdin?’ diye bir şey söylemedi. Çok tatlı bir konuşma yaşadık. Ona ‘çok geçmiş olsun’ dedim. ‘Bunu yargılayacak en son kişi benim, elimden ne gelirse yanındayım’ dedim. O da bana teşekkür etti.”

ahmetvesıla-divamagazin

ahmet-divamagazin

sila-ahmet-divamagazin


Bir Cevap Yazın