501®: Her şeyi Değiştiren Sayı

lewis logo

Levi’s® 501®’in Türkiye’deki yüzü başarılı oyuncu Boran Kuzum oldu!

Levi’s® ikonik Original  501® Jean’I bu sezon tüm dünyada ünlü isimlerle biraraya gelerek kutluyor.

Levi’s® gelecek sene,uzun tarihinin simgesi haline gelmiş 501® jean modelinin 150. yıldönümünü dünya çapında kutlamaya hazırlanırken, bu sene Türkiye’deOrijinal 501® ‘i kutlamak için başarılı oyuncu Boran Kuzum ile bir araya geliyor.Boran Kuzum bu iş birliğiyle ilgili duyduğu heyecanı “Jean’lerim de kendimi özgürce ifade ettiğim bir sayfa. Ve hayat ne kadar değişse de 501®’lerimle hissettiğim özgürlük yıllardır hiç değişmiyor.” sözleriyle dile getirdi. Sezon boyunca Boran Kuzum’un 501® kutlamasına özel seçkisi de mağazalarda ve levis.com.tr’de yer alacak.

Bu kutlamanın bir parçası olarak, her sene köklerine bağlı kalarak yeniden yorumlanmış versiyonunu gördüğümüz 501® modelini 90’lar esintisiyle yeniden sunuluyor. Bacak ve kalçaya daha rahat oturan Levi’s® 501®, 90’ların son dönemlerinin havasını, daha slouchy ve loose bir model ile mükemmel bir şekilde yakalıyor.

Levi’s®, dünya çapında sevilen bu ikonik modelin geçmişini, şu anki halini ve geleceğini kutlamak,501®’90s modelini tanıtmak için Original501®’in ruhunu mükemmel bir şekilde yansıtan vizyonerisimlerle bir iş birliği gerçekleştirdi. Orijinal 501® ve 501® 90’ların çok yönlü stilini sergileyen bu kampanyaya hip-hop mucidi, oyuncu ve yapımcı Kid Cudi, sanatçı ve tasarımcı Tremaine Emory, efsanevi BeastieBoys grubunun kurucu üyesi Mike D.,model ve kreatif direktör GiaSeo; Vogue dergisinin kapağı için stilistlik yapan ilk siyahi kadın olan GabriellaKarefa-Johnson ve model, müzisyen ve The Paranoyds punk grubunun üyesi olan StazLindes eşlik ediyor.

“Orijinal 501®tam 150 senedir var olan bir ikon. Herkesin dolabında yer alan bu temel parça, enyaratıcışekildekenditarzınıifadeetmekiçinkullanabileceğinboşbirtuvalgibi.Gerçekanlamda“herşeyibaşlatan”501® jean için, sınırları zorlayan yaklaşımlarıyla ünlü, yaratıcılık ve özgünlükten beslenen öncü isimlerile bir araya gelmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Onlar, Levi’s®501®‘in ilham verici ruhunu somutlaştırıyorlar.”- Karen Riley-Grant, CMO, Levi Strauss & Co.

1873 yılının mayıs ayında Levi Strauss &Co.’ya mavi denim üzerindeki bakır perçinler için resmi olarak patent verildi. Birkaç sene daha ünlü isminialamayacak olsa da Levi’s® 501®jean modeli bu patent ile resmen doğmuştu. 20. Yüzyılın ortalarında dayanıklı bir iş giysisi olarak tasarlanan501®jean, şimdiye kadar yapılmış en ikonikparçalardan biri haline gelecekti.

Gençlik isyanının bir simgesi, gündelik tarzın temel unsuru, kendini en yaratıcı şekilde ifade etmek için boş bir tuval;Original501®jean, herkes için birçok anlam taşıyor. Daha da önemlisi, 501®jean kıyafetlere bakış açımızı değiştirdi ve tek bir parçanın bir kişinin imza tarzını oluşturabileceğini görmemizi sağladı.

Kişileştirilmiş ve boyanmış bir model, 80’ler tarzı soluk ve slim bir model, 90’lar grunge tarzını yansıtan yırtık ve baggybir model veyaödünç alınmış gibi duran bir “dadstyle”…Levi’s® 501®trendleri aştı, nesiller boyu çabasız vecool olmanın bir sembolü oldu.

“Denim ile, nostalji hem rahatlık hem de stil kaynağı olabilir. Yeni 501® ’90s jean ile yakalamayı hedeflediğimiz şey, geçmişten gelen o favori jean’e sahip olmak ve onu günümüz için modern bir hale getirmek. 90’ların sonlarındaki 501® stillerinden ilham aldık. Daha rahat, beli orta yükseklikte ve bacak kısmında yeterli miktarda bolluk var; yani kolay, zahmetsiz ve havalı.” –KarynHillman, Ürün Sorumlusu (Chief Product Officer), Levi Strauss & Co

1873’ten beri Levi’s® 501®’in modası hiç geçmedi ve asla da geçmeyecek.

501®: Her Şeyi Değiştiren Sayı’ Kampanyası 7Mart’ta Başlıyor

501®: Her Şeyi Değiştiren Sayı’ Kampanyası görsellerihttps://we.tl/t-0yTujc6W3e

501®: Her Şeyi Değiştiren Sayı’ Kampanya Filmihttps://we.tl/t-uNOd3ueoTc

501®: Her Şeyi Değiştiren Sayı’ ürün görsellerihttps://we.tl/t-pb8SWp1quQ

501®: Her Şeyi Değiştiren Sayı’ Boran Kuzum Kampanya Filmi

501®: Her Şeyi Değiştiren Sayı’ Global Kampanya Filmi

Levi Strauss & Co. Hakkında:

Dünyanın en büyük markalı giyim şirketleri arasında yer alan Levi Strauss & Co., jean alanında global bir liderdir. Şirket, kadın, erkek ve çocuklar için Levi’s®,Dockers®, SignaturebyLevi Strauss &Co.™, Denizen®ve and Beyond Yoga® markaları altında jean, spor  giyim ve aksesuarlar tasarlayıp pazarlamaktadır.  Şirketin ürünleri, dünya çapında zincir ve çok katlı mağazalar, online mağazalar ve yaklaşık 3.100 perakende ve shop-in-shopmağaza ile 110’dan fazla ülkeyi kapsayan küresel ayak izine sahip bir dağıtım ağında satılmaktadır. Levi Strauss & Co.,2021 yılında 5,8 milyar $ net ciro açıklamıştır. Daha fazla bilgi için: http://levistrauss.com ve finansal bilgiler için http://investors.levistrauss.com.  ‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi veiletişim:

L’Appart PR


Bir Cevap Yazın