“21 yıl önce başlayan aşkımız her geçen gün artarak büyüyor”

Cem, Zeyno, Can, Çiğdem KarasSosyal medya fenomeni iki doktor Cem ve Çiğdem Karas’tan 14 şubat’a özel “21 yıl önce başlayan aşkımız her geçen gün artarak büyüyor”

KBB Uzmanı Op. Dr. Cem Karas ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Karas, sosyal medyadan tanıdığımız İzmirli iki doktor. Herkesin ilgiyle takip ettiği, iki güzel çocuklarıyla mutlu bir yaşam süren Cem-Çiğdem Karas çiftini yakından tanımak istedik ve kendileriyle keyifli bir söyleşi yaptık… Onlardan eskimeyen aşklarının formüllerini öğrendik.

İzmir’de görev yapan, hastalarıyla sıcak ilişkiler kuran ve bu sıcaklığı sosyal medyada herkesle paylaşan, hem mes-lektaş hem de eş, iki doktorsunuz… Bilmeyenler için kendinizi anlatır mısınız? Cem Karas: En başında şunu söylemeliyiz ki ikimizde mesleğini gerçekten çok severek yapan hekimleriz. İnsan işini severek yapınca bunun enerjisi ve sıcaklığı mutlaka hissediliyordur. Bizim işimizin temeli de insanları tedavi etmek ve şifa dağıtmak olduğu için bu enerji hissediliyor. Bu eskiden kulaktan kulağa oluyordu, şimdilerde ise sosyal medya aracılığı ile giderek büyüyor. Hastalarımızla empati kuruyoruz, sanırız vicdanlı hekimler olmamız da hastalarımız tarafından hissediliyor. Ayrıca iki güzel çocuğumuz var. Zeyno 12 yaşında, Can da 25 aylık oldu, bir de 3. çocuğumuz diye sevdiğimiz 6 aylık köpeğimiz Alex var. Alex çok özel ve sevgi patlamaları yaşayan bir köpek…

Karı koca olarak birbirinize duyduğunuz aşk, sosyal medyada ve günlük yaşamda herkese fazlasıyla yansıyor. Aşk hikayeniz nasıl başladı?Çiğdem Karas:

Bizim, özellikle sosyal medyada yaptığımız paylaşımlarımız tamamen doğal. O görüntüler için çaba sarfetmiyoruz. Birbirimize olan sevgimiz ve saygımız çok uzun yıllara dayanıyor, tabii böyle olunca her şey doğal bir şekilde gelişiyor. Bizim aşkımız bundan 21 yıl önce, üniversite sıralarında başladı. Maşallah hiç değişmedi, hatta ailemiz büyüdükçe her geçen gün daha da arttı.

Sosyal medyada pek çok takipçiniz var. Her yaptığınız paylaşım çok sayıda beğeni alıyor, ne kadar süredir sosyal mecralarla iç içesiniz? Cem K: Biz yıllardır geziyoruz, farklı yerleri keşfetmeyi seviyoruz. Mesleğimizle ilgili farklı ameliyatlar yapıyoruz. Özellikle benim 80 bin fotoğrafIık bir arşivim var. Yani yıllardır arşiv yapıyordum, ancak sosyal medya ile birlikte son 3-4 yıldır bunları an ve an herkesle paylaşmaya başladık ve çok da ilgi çekti.

Bu kadar çok sevilmenizin ve takip edilmenizin sırrı ne? Sıcaklık mı, içtenlik mi, samimiyet mi? Siz bunları nasıl başarıyorsunuz?Çiğdem K: Yaptığımız her şey tamamen doğal, tamamen içten, önceden planlanmış hiç bir projemiz yok aslında. Belli bir senaryoya göre hareket etmiyoruz, doğaçlama gelişiyor her şey.

Cem K: Bir korku ilminde rol almıştım. Senaryodaki yer alan ve söylemem gereken iki cümleyi yedi kez tekrarladım. En sonunda yönetmen hocam, “Sen bildiğin gibi konuş Cem” demek zorunda kalmıştı. Söylemek istediğim şey, ekranlara yansıyan her şeyin doğal olduğu…Tabii klasik hekim kimliğimizin dışında, çocuklarımızla olan ilişkilerimiz, sosyal yaşantımız ve paylaşımlarımız bu durumu daha ilgi çekici kıldı ve günden güne takipçilerimiz artıyor. Bizi seven herkese teşekkürler… 

Sıklıkla duyduğumuz sorulardandır; “Evlilik aşkı öldürür mü?” 20 yıllık birlikteliğinizde aşkınızı ilk günkü gibi tutmanınızın sırrı nedir? Okuyucularımıza bu konuda neler söylersiniz?

Küçük yaşta başlayan beraberlikler her zaman bizimki gibi mutlu sonla bitmiyor. Biz şanslı bir çiftiz, birbirimizi genç yaşta bulup bu sevgiyi çok uzun yıllar içerisinde daha da renklendirip güzel bir aile olmayı başarabildik. Uzun yıllara dayanan ilişkilerde temellerin sağlam olması çok önemli. Karşılıklı saygı ve sevgiyi hiç kaybetmemek gerekiyor. Tabii bence bu konuda kadınların hakkını vermek gerek. “Yuvayı dişi kuş yapar” sözünü atalarımız boşuna söylememiş. Evimizde Çiğdem her şeyi başarıyla planlamış durumda. Ben sadece üzerime düşeni yapıyorum aslında.

İki çocuk sahibi olmanız ilişkinizi nasıl etkiledi? Daha farklı bir noktaya mı taşıdı?  

Arkadaşlarımıza en az iki çocuk sahibi olmaları gerektiğini söylüyoruz. Gerçek bir aile olmamızın bizce en temel yolu bu… Kızımız Zeyno bizim ilk göz ağrımız, onun gelişi ile çok büyük bir mutluluk yaşadık. Aradan zaman geçti ve Zeyno’nun bir kardeşi olması gerektiğini düşündük. Sonra oğlumuz Can’ın yani Junior CK’nın hayatımıza gelişi ile ailemize yeni bir renk geldi…

14 Şubat’a dair planlarınız neler?Çiğdem K: Sömestr tatili Cem’in en yoğun çalıştığı dönem. Bu nedenle, bugüne kadar 14 Şubat’ı hep çok sakin ve çok mütevazı bir şekilde kutladık. Ancak bu yıla ilişkin farklı planlarımız var. Sürprizler için, bizi drcigdemkaras ve dr.cemkaras instgram hesaplarımızdan takip edin ve “Instastrory”de kalın….

Karas Ailesi olarak insanların hayatında hem estetik hem sağlık adına mucizevi farklılıklar yaratıyorsunuz. Bu başarınızın sırrı nedir? Cem K: Ben kendi adıma, özellikle yüz cerrahisi ve burun cerrahisi alanında çalışmaktan çok mutluyum. Ameliyat ettiğim hastalarımdaki değişikliklere bazen ben bile hayret ediyorum. İnsanlara mutluluk veren bir doktor olmak beni de mutlu ediyor. Bir de ameliyat ettiğim minik hastalarım var. Onlara hiç kıyamasam da sağlıklarına kavuşturduğum için içim huzurla doluyor. 02 Cem-Çiğdem Karas

Çiğdem K: Hastalarımızın ihtiyacı olan doğru iletişim kurabilecekleri, empati gösteren bir hekim ile doğru bilgiye ulaşarak tanı ve tedavi sürecine dahil olmak. Hastalarımla, çalıştığım alan olan gebe takibi, doğum, infertilite, kadın hastalıkları ve genital estetik konularında doğru iletişim ve güven kurmaya çalışıyorum. Sanırım bu da başarıyı beraberinde getiriyor. Özellikle cinsel konular ülkemizde tabu olmaya devam ettiği için hastalarımız en güvendiği kişi olan hekimi ile bu sorunlarını paylaşıyor ve çözüm arıyor.

Cem Bey, sanıyoruz ki spor hayatınızda önemli yer tutuyor, iş dışında neler yapıyorsunuz?

Neler yapmıyorum ki? Kendimi bildim bileli spor yaparım, Çiğdem beni ilk kez basketbol sahasında gördü. Tıp fakültesini şortla başlayıp bitirdim. Spordan sonra en büyük aşkım ise motosikletim. Onunla yaşadığım keyif tarif edilemez. Ayrıca fotoğraf ve video çekmeyi, kısa filmler yapmayı çok seviyorum. Kendi kliniğimde çalışmayı seçmemdeki en büyük amaç, öncelikle hastalarıma özel hizmet sunmak… Ama en önemlisi kendime ve hobilerime zaman ayırmak.

Cem-Çiğdem KarasÇiğdem Hanım, güzelliğinizin sırrı nedir? Güzellik tüyolarınız hakkında okuyucularımızı bilgilendir misiniz?

Aslında güzellik, görünenden çok hissedilen bir şeydir. Ancak doğruyu söylemek gerekirse hayata olabildiğince güzel gözlerle bakmaya çalışmanın ve kalbini her daim iyi tutmaya uğraşmanın en önemli güzellik sırrım olduğunu düşünüyorum. Belki bu da dış görünüşe yansıyordur. Bence güzel görünmenin birinci kuralı; bakımlı bir cilt, abartılı makyajdan uzak durmak ve medikal cilt bakımlarını ihmal etmemek. Yeri gelmişken belirteyim, artık kliniğimizde de bu konuda hizmet vereceğiz. Ben genellikle sağlıklı beslenmeye çalışıyorum, fazla karbonhidrat ve şeker tüketmiyorum ve tabii bol bol su içmeye dikkat ediyorum. Leke sorunu yaşadığım için mutlaka yaz-kış güneş koruyucu kullanıyorum. Ama en önemlisi mutlu olmaya çalışıyorum, çünkü güzellik kesinlikle içten geliyor.

İki doktorun aynı evde yaşaması nasıl oluyor? Eve girince mesleğinizi ve işinizi bir kenara bırakabiliyor musunuz? Ev yaşamınızdan bahseder misiniz? Cem K: Açıkçası eve gelince kimsenin konuşmaya hali olmuyor, çünkü yoğun bir gün geçirmiş oluyoruz. Sessiz başlayan akşam yemeklerimiz Zeynep ve Can’ın katkılarıyla bir anda şenleniyor. İşte bizim neşe kaynaklarımız burada devreye giriyor, çocuklarımız bizi kendimize getiriyor ve tüm yorgunluğumuzu alıyor. Onlarla akşam beraber vakit geçirmek resmen meditasyon oluyor bizlere. Bir de iki çocuğumuzun aralarında 10 yaş fark olması, Zeynep’in ergenliğe girişi, Can’ın bebeklikten çıkıyor oluşu aynı anda iki farklı duyguyu yaşatıyor bize.

Aşk ve mutluluk dolu bir yaşam sürüyorsunuz, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel okurlarımıza tavsiyeleriniz nelerdir?

Tüm sevgililere, birbirini sevenlere, sevdiğinizi hissettirin, sevildiğiniz de mutlu olun, birbirinize saygı duyun ve sadakatli olun…


Bir Cevap Yazın