2022 Yaz için makyaj tüyoları

beautiful-woman-clean-healthy-curly-hair-girl-makeup-portr-3 kopya

Yaz aylarında makyaj rutinimiz tamamen değişiyor. Hele 2021 yazında ise diğer hiç bir yaz mevsimine benzemeyen bir şekilde değişiyor. Son zamanların en eğlenceli yazına giriş yaparken, gerçek bir “Hot Girl Summer” gibi bronz, ışıltılı görünümler için bilmeni< gereken tüm yaz makyajı tüyolarımızı bir araya getirdik.

Biliyoruz, uzun zamandır evdesiniz ve makyaj yapmayı çok özlediniz! Dışarı çıkıp arayı kapatırken öyle bir makyaj yapmalısınız ki maskenin altında bile makyajınız kusursuz görünmeli. Şanslısınız, sizin için hazırladığımız yaz makyajı rehberi sayesinde bu yazın yıldızı siz olacaksınız. Yaz makyajı nasıl yapılır: Maskeli yaz makyajının püf noktalarını anlatıyoruz!

1. Doğal ve kalıcı ten makyajı

Hava ne kadar sıcak olursa olsun hepimiz kusursuz ten makyajının peşindeyiz. Kusursuz ten makyajının ilk adımı mutlaka makyaj bazı olmalı. Maskenin altında cildinizin nemlenerek fondötenini maskeye bulaştırmaması için sabitleyici bazuygulamalısınız. Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı tam yaz makyajı için ideal!

Kil içeren hafif formülü sayesinde, ciltteki parlamayı gün boyu kontrol altına alan bu makyaj bazı, gözenek görünümünü azalttığı gibi ten makyajının kalıcılığını 16 saate kadar artırıyor.

Yaz sıcağında, maskenin altında sizi rahatsız etmeyecek, cildinizi kusursuz gösterecek doğru fondöteni seçmek oldukça önemli. Doğal-mat bitişli fondötenler yaz mevsiminde bizim favorimiz. Hele bir de gün boyu kalıcı ve transfere dayanıklı oldular mı, bizden mutlusu yok.

Biz yaz makyajımızda Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten’i çok severek kullanıyoruz. Son derece hafif bir formüle sahip olan bu fondöten, ciltteki kusurları tek seferde gizliyor, maskeye bile bulaşmıyor ve ciltte asla ağırlık yaratmıyor. Superstay Active Wear fondöten ile yazın terlemek ve fondötenin akıp gitmesi gibi bir dert yaşamayacaksınız!

2. Transparan pudra kullanın

Sıcağın etkisiyle fondötenin maskenize bulaşmaması ve cildinizin parlamaması için mutlaka transparan bir pudra ile makyajınızı sabitlemelisiniz. Maybelline New York Fit Me Transparan Pudra bu konuda en başarılı pudralardan. Üstelik sağladığı doğal mat bitiş sayesinde, deniz kenarı selfielerinde harika görüneceksiniz. Transparan pudranızı geniş bir makyaj fırçasıyla, gün içinde ilk parlayan yerler olan göz altlarına, alnınıza ve burun kenarlarınıza uygulayın.

3. Minimal göz makyajı

Yaz aylarında öyle yoğun göz makyajları yapmaya hiç gerek yok, işi gayet basit tutabilirsiniz: İnce bir eyeliner ve yelpaze etkisi veren bir maskara ile gözlerinizi belirginleştirmeniz yeterli. Evde kaldığınız zaman boyunca eyeliner sürmeyi unutmanızı çok normal karşılıyoruz. Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner sayesinde tek seferde eyeliner uygulamayı başarabileceksiniz. Minik bir kuyruk ve ince bir çizgiyle eyelinerınızı tamamlayabilirsiniz.

Maskara tercihimize gelince, kirpiklere anında hacim ve uzunluk kazandıran formülü ile Maybelline Lash Sensational Maskara. Maskara fırçasını kirpik diplerine yerleştirin ve kirpik uçlarına doğru zig-zag hareketlerle uygulayarak, kirpiklerinizin nasıl tek tek ayrıldığını ve yelpaze etkisi kazandığını görünce şaşıracaksınız!

4. Fresh görünüm sağla

Maskenizi taktığınız sıcak yaz günlerinde yoğun kontür uygulaması yapmanıza hiç gerek yok. Onun yerine pratik ve kalıcılığına güvendiğiniz bir likit allık tercih etmelisiniz. Tıpkı Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık gibi! 6 farklı renk seçeneği olan bu allıkları çok sevmemizin en büyük nedeni çok kolay sürülmesi! Parmağına likit allığı alın ve tampon hareketlerle yanağınıza uygulayın. Maybelline likit allık sayesinde cildiniz çok fresh ve canlı görünecek.

5. Likit mat ruj uygula

Likit mat rujlar yaz aylarında kurtarıcı! Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz Maybelline New York Super Stay Matte Ink rujları mutlaka 2022 yaz makyaj rutinine eklemelisiniz. Maskenize bulaşmayacak, dudaklarınızı sıcakta kurutmayacak ve gün boyu dudaklarınızdan silinmeyecek mat ruj arıyorsanız artık buldunuz. Likit mat ruju, aplikatörüyle kolayca uygulayabilir çarpıcı, kalıcı bir mat görünüm elde edebilirsiniz.

6. Makyajınızı sabitleyin

Yaz sıcağında makyaj sabitlemek zor bir iş, kabul ediyoruz. Maybelline New York Lasting Fix makyaj sabitleme spreyi ise bu işi çok kolay bir hale dönüştürüyor. Makyajınızı tamamladıktan sonra gözlerinizi kapatıp makyajınızın üzerine Maybelline makyaj sabitleme spreyini uygulayın. Makyaj sabitleme spreyi sayesinde gün boyu makyajınız maskenize bulaşmadan, 16 saate kadar kalıcılığını koruyacak.

Cheerful lovely young woman with curly hair wearing festive makeup, winking at camera with wide happy smile and keeping forefinger on her lips, asking to keep secret, isolated over red background

Bir Cevap Yazın