2021 Billboard Müzik Ödülleri sahiplerini buldu

SZA, Doja Cat

2021 Billboard Müzik Ödülleri gecesinde müziğin en iyileri onurlandırıldı. The Weeknd, toplam 10 ödülle Billboard Müzik Ödülleri’nin yıldızı olurken; Taylor Swift, Drake, Pink de büyük ödülleri kucaklayan isimler oldu.

Müziğin en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Billboard Müzik Ödülleri, Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecenin sunuculuğunu Nick Jonas üstlendi. Ödül töreni öncesi kırmızı halı geçidi yapıldı.

The Weeknd, Yılın Sanatçısı dahil 10 ödülle geceye damga vururken, Taylor Swift de Yılın Kadın Şarkıcısı seçildi. ‘On Yılın Sanatçısı’ ödülüne layık görülen Drake, gece topladığı tüm ödüllerle birlikte toplam Billboard ödül sayısını 29’a çıkardı. ve törende bugüne dek en çok ödül alan sanatçı unvanını taşımayı sürdürdü. Ödülü 3 yaşındaki oğlu Adonis ile birlikte alan Drake, başarısını ailesine adadı.

‘İkon Ödülü’nü alan Pink de 9 yaşındaki kızıyla performans sergiledi. Pink’in performansı, önceden kaydedilen şovlardan biri oldu. Canlı performanslar ise açık havada, maske takan kısıtlı sayıda seyirci önünde gerçekleştirildi.

İkinci single’ı ‘Butter’ı çıkaran Güney Koreli grup BTS, törenden En İyi İkili/ Grup, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Sanatçı, En Çok Satan Şarkı, En Çok Satan Şarkı Sanatçısı olmak üzere dört ödülle ayrıldı.


Bir Cevap Yazın