2017-2018 Türk Yapımı Korku Filmleri

KAPALAK KIZI 

1.)Kapalak kızı -divamagazin

Nova Prospekt’in üyelerinin oynadığı Kapalak Kızı filminin konusu, Giresun’da bir okulda hademelik yapan genç bir kızın hikayesi anlatılıyor.

ÜÇ HARFLİLER BEDDUA

2.)Üç harfliler beddua-divamagazin

Melek, Burcu, Eda ve Ayla aynı liseden mezun olmuştur.Aradan uzun yıllara rağmen birbirlerinden hiç kopmamış 4 yakın arkadaştır. Havel adında Şaman bir kadınla tanışmaları ve kimden geldiği belli olmayan güçlü bir beddua, korkunç günler yaşamalarına neden olacaktır.

CİN ÇEŞMESİ

3.)Cin çeşmesi-divamagazin
Raziye ve Kanber, sevdikleri insanlarla evlendirilmeyince yaşadıkları köydeki herkesi lanetlemiştir. Bunu da insan kılığına girme yeteneğine sahip tek cin kabilesi olan Kulyas cinleriyle anlaşarak başarmışlardır. Yıllarca bitmeyecek olan bu lanet 5 yılda bir kurban verilmesini gerektirecek, köyden birçok insanın ölmesine neden olacaktır.

https://youtu.be/oWUVkVvndJY

KABİR AZABI
5.)Kabir azabı -divamagazin

Çok iyi bir avukat olan Ozan (Hakan Özgömeç) mesleğinde başarı kazandıkça etrafına kötü davranmaya, başarısından başka birşey düşünemez hale gelmeye başlar. Ancak doğumgününde yaşadığı tuhaf olaylardan sonra hayatı çok kötü bir hale gelmeye başlar. Gördüğü kabuslar onu ölümün bilinmez ve karanlık yüzüne yaklaştırıp, bunlardan kurtulabilmek için tek çözümü kendisiyle ve yaptığı kötülüklerle yüzleşmesi olacaktır.

https://youtu.be/KHgy_sZpP8I

SİCCİN 5

4.)Siccin5-divamagazin

12 yaşındaki Hale (Merve Ateş), görenlerin tuhaf bulduğu imajı, tekinsiz hareketleri olan bir çocuktur. Babasını hiçbir tanımamış ve babası, annesi hamileyken iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur. Annesi, halası Azra ve yaşlı babaannesiyle yaşayan Hale, bir gece rüyasında babasını görür, babası onu yıllar önce yasak bir şeytani ayinin yapıldığı, dededen kalma Karain Köyü’ndeki bir eve çağırır. Bu rüyanın ardından Hale’de korkunç değişimler gözlemlemeye başlarlar. Bu durumdan halası ve halasının sevgilisi Selim başta olmak üzere herkes etkilenecektir.

https://youtu.be/XKGfMQSmUhk

KAFİR

6.)Kafir-divamagazin
Yasemin, kardeşi Ayşe ile beraber yaşayan, nişanlısı Ufuk ile mutlu bir ilişkisi olan genç bir kadındır. Ancak Ayşe’nin gördüğü bir kabus, hayatını alt üst eder. Her zaman görülebilecek türden bir kabus zannettikleri, aslında kafir bir büyücünün başlarına musallat ettiği Cuhena Kabilesi’nden cinlerdir ve korkunç günler onları beklemektedir.

KAPIDAKİ SIR

7.)Kapıdaki sır-divamagazin

Günümüzden 200 yıl önce köyde yaşıyan bir adam, kökü çok eskilere dayanan bir tarikatla yaptığı anlaşmaya uymayınca korkunç bir şekilde öldürülür. Karısının da oğlu elinden alınır ve bir kuyuya hapsedilir. Ama aradan geçen yüzyıllarda kadının ateşi sönmemiş, öfkesi giderek artmıştır. Cehennemin kapıları  sonuna kadar açılmıştır.

MORG

8.)Morg-divamagazin

Zehra uğradığı tecavüz sonucu hamile kalmış genç bir kadındır. Durumu babasından saklamaya çalışsa da son derece sert bir adam olan Emin, olayı öğrenince önce karısını, sonra da kızı Zehra’yı öldürür. Ancak Zehra’nın ruhu intikamını almaya kararlıdır, önce bir psikiyatr olan Banu’yu etkileyerek tecavüzcülerini öldürtecek, sonra da onların cesetlerini Emin’e musallat edecektir.


Bir Cevap Yazın