15. AYVALIK ULUSLARARASI ZEYTİN HASAT FESTİVALİ’NDE OLACAĞIM

AyvalıkEn sevdiğim mevsimlerden biridir Ekim… Ne yaz ay larının yapış yapış sıcağı, ne kışın el ayak donduran soğuğu var. Keyifli bir serinlik… İşte bu yüzden etkinlikler ve festivaller en çok bu mevsime yakışıyor ben ce. Ben de elimden geldiğince gelen tüm davetleri değer lendiriyorum, gitmeye çalışıyorum. Önümüzdeki günlerde Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bu sene 15.’si düzenlenecek olan Zeytin Hasat Festivali, 25 ve 29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin programı beni çok heyecanlandırı yor. Hem zeytinyağına hem de zeytine olan aşırı düşkünlüğümden sanırım… Ben de Kristal Yağları’nın davetlisi olarak haftaya orada olacağım. Ay valık Zeytin Hasat Festivali’ni, Balıkesir Büyükşehir Belediyes i, Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık Ticaret Odası’nın ortaklaşa organize ediy or. Amaç, Ayvalık’ın kültürünü tanıtmak ve yöredeki zeytinyağın ın tanıtımı gerçekleştirmek ve yaşatmak… Festivalin bu seneki slog anı “Her Hasat Bir Barış Çağrısı” olacak. Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, “Hedefimiz Ayvalık zeytinyağını Avrupa’da ilçemizdeki butik firmalarımızın markalarıyla market reyonların da görebilmektir” diyor. Programda bol zeytinyağlı kahvaltılar, öğ len yemekleri, akşam yemekleri, tadımlar, zeytin fidanı dikimi ve hasat etkinliği, Kristal Yağları’nın fabrika ziyareti, sohbetle r ve Ayvalık’ın eşsiz güzelliği var. Daha ne olsun… Herkesi b ekleriz.

kadin festivali

TÜRKİYE’NİN İLK ‘KADINLAR FESTİVALİ’

WATERGARDEN İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞECEK

‘Kadınlar Festivali’ Türkiye’de ilk kez 19-20 Ekim tarihleri arasında Watergarden İstanbul’da gerçekleşecek. Festivali, Lobby Marketing Group düzenliyor. Festivalde özel konuklar katılımcı larla sohbet edecekler. Farklı markalar ürünleri ni ve lezzetlerini görücüye çıkaracak. Tüm katı lımcılar sokak lezzetleri, kahve çeşitleri, mutfak ekipmanları, temizlik ürünleri, elişi çeşitleri gibi birçok farklı ürünü de satın alma fırsatı bulacak. Türkiye ’nin ilk Kadınlar Festivali’ni yapmanın heyecanını yaşayan Lobby Marketi ng Group Kurucusu ve Başkanı Nilüfer Gürtekin Yalçınkaya, “Kadın erkek eşitliğini savunan, kadınların gözünden erkekleri, erkekl erin gözünden kadınları her konuda astrolojiden sağlığa, kozmetikten bilime birçok konuda irdeleyebileceğimiz bir festival oluştural ım. Bu festivalde kadınlar olsun ama erkekler de bu festivali deste klesin istedik. Şimdi de 19-20 Ekim’de Watergarden üzerindeki yeni nes il festival alanı olan Festgarden’da festivalimizi yapıyor olacağı z” diyor. Umarım devamı gelir, dilerim ilgi yoğun olur. Kadınların güçler ini birleştirdiği her oluşumun içinde olmalıyız diye düşünüyorum.

pakize köse ek

DALYAN ‘AŞK FESTİVALİ’  ROMANTİZM KOKUYOR

‘Sonbaharda Çeşme olur mu?’ demeyin, sezon hiç bitmiyor artık Çeşme’de… Çünkü, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran dur durak bilmeden etkinliklere devam ediyor. Çeşme Belediyesi’nin, yörede yaşanmış bir aşk öykü sünden ilham alarak düzenlediği Aşk Festivali, bu yıl 26 Ekim – 27 Ekim’de Dalyan Mahallesi’nde yapılacak. Adı bile güzel değil mi? Aşk Festivali, yörede yaşanmış bir platonik aşktan esinlenmiş. Dalyan’da, 1935-1980 yılları arasında yaşamış sağır ve dilsiz Nezir’in ile Sakız Adası’ndaki Tinika’ya olan platonik aşkı bu festivale ilham vermiş. Festivalde konser, şiir dinletileri, söyleşiler o lacak. Çok keyifli bir festival daha bizi bekliyor, bence kaçırmayın.

cem yılmaz

cem yılmaz01

ŞU SIRALAR CEM YILMAZ İLE GÜLMEYE NE DERSİNİZ?

İçimi sıkan, üzen, karamsar filmler izlemeyi tercih etmiyorum genelde. Zaten yeteri kadar sıkıntı günler geçiriyoruz. Bir de üstüne o tarz filmler seyredip içimi daraltmak istemiyorum. İşte o yüzden çok da kafa yormayacağım, gülümseten filmleri seviyorum. Ve beklediğim filmler geçtiği miz gün seyircisiyle buluştu.Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Karakomik Filmler serisi Kaçamak ve 2 Arada’yı henüz izlemedim, ama bu hafta Kerem’le gideceğim. Kadro hemen hemen yine aynı tabii. Özkan Uğur, Zafer Algöz, Can Yıl maz, Necip Memili, Nilperi Şahinkaya ve Alişan Uğur’un başrolleri üstlendiği filmin sürpriz ismi ise uzun süre Cem Yılmaz’ın spor hocalığını ya pan Sami Hamidi’ymiş. Hamidi, serinin Kaçamak adlı bölümünde uzaylı rolüyle kamera karşısına geçmiş. Gösterilerini de kaçırmadığım Cem Yılmaz yaptığı filmlerle çok kesimden olumsuz eleştiriler alsa da bana iyi geliyor.  Gülmeye şu sıralar çok ihtiyacım var çünkü…


Bir Cevap Yazın